Reklama

Siły zbrojne

Wojsko szuka zapalników do granatów ręcznych

Zapalnik UZRGM
Zapalnik UZRGM
Autor. Fot. Belma

3 Regionalna Baza Logistyczna poszukuje dostawcy zapalników UZRGM (Uniwersalnych Zapalników Ręcznych Granatów – Modernizowany) na lata 2022-2023.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Przedmiotem zamówienia jest dostawa zapalników UZRGM (Uniwersalnych Zapalników Ręcznych Granatów – Modernizowany) w latach 2022-2023. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji. Zmawiający może zlecić dostawę maksymalnie następujących ilości zapalników:

  • w roku 2022 – 25 000 sztuk;
  • w roku 2023 – 10 000 sztuk;

Czytaj też

Kryterium udzielenia zamówienia będzie przedstawienie najniższej ceny. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu został ustalony na dzień 12 sierpnia 2022 roku do godziny 9:00.

Reklama

Zapalnik UZGRM przeznaczony jest do granatów F-1, RG-42, RGO-88, RGZ-89 a jego masa wynosi 45 g. Składa się z urządzenia uderzeniowego, mechanizmu zabezpieczającego i urządzenia zapalającego. Występuje w wersji bojowej UZRGM oraz Ćwiczebnej UZRGM-ĆW. Zapalnik kwalifikuje się do grupy zapalników mechanicznych ze zwłoką czasową. Wyposażony jest w mechanizm uderzeniowy oraz opóźniacz pirotechniczny. Po odbezpieczeniu i upływie zwłoki czasowej następuje pobudzenie spłonki inicjującej detonację ładunku zasadniczego granatu.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (1)

  1. dzemo2

    A co zgubili je? Bo szukają.. Czy może zamawiają?

Reklama