Reklama

Polityka obronna

Polskie drony do obrony Ukrainy! [ZBIÓRKA]

Autor. Defence24

Defence24 przy współpracy z WB Electronics, Ambasadą Ukrainy w Polsce oraz Fundacją Warsaw Enterprise Institute (WEI), inicjuje zbiórkę na amunicję krążącą WARMATE z pakietem szkoleniowym oraz serwisem gwarancyjnym!

Reklama

Link do zbiórki: Zbiórka na drony do obrony Ukrainy

Reklama
Autor. Defence24
Reklama

Zebrane środki trafią na dedykowane tej akcji konto Fundacji WEI i pozwolą na zakup dwóch zestawów „WARMATE" czyli 20 dronów!

Kwota zbiórki to 5 milionów złotych. 

Z pozostałych po zakupie WARMAte'ów funduszy zostanie zakupiony dodatkowy sprzęt indywidualnego zabezpieczenia dla ukraińskich żołnierzy. 

„WARMATE w rękach naszej armii skutecznie niszczy wrogów" - Ołeksij Reznikow Minister Obrony Narodowej Ukrainy.

Autor. Defence24

Ta zbiórka to nie tylko pomoc Ukrainie, to również promocja naszego rodzimego przemysłu zbrojeniowego!

Ukraińcy od dawna używają sprzętu polskiej produkcji i mocno go chwalą. Mamy w Polsce powiedzenie „cudze chwalicie, swojego nie znacie".

Poznajmy więc dzieło polskiej techniki!

Amunicja krążąca Warmate jest przeznaczona do identyfikowania i rażenia, w zależności od zastosowanej głowicy, lekko opancerzonych celów bądź piechoty przeciwnika. Warmate może być użytkowany jako samodzielny system, przenoszony przez żołnierzy bądź przewożony, jako element zintegrowany z pojazdem. System wyposażony jest w moduły sterujące, umożliwiające pełną automatyzację większości faz lotu oraz wspieranie operatora w fazie naprowadzania na cel. Operowanie latającym środkiem bojowym odbywa się w czasie rzeczywistym w oparciu o przekaz wideo z podsystemu obserwacyjnego. Operator posiada pełną kontrolę w zakresie wyboru trybu pracy systemu, pomiędzy wielorazowym trybem rozpoznawczym a jednorazowym trybem bojowym. Zasięg Warmate wynosi 30 km od stacji kierowania, może on zostać wydłużony, jeśli system po rozpoczęciu lotu zostanie "przejęty" przez żołnierzy wyposażonych w systemy naprowadzania. Maksymalna masa startowa to 5,7 kg, z czego 1,4 kg stanowi ładunek bojowy.

Pomóżmy Ukrainie siłą polskiego przemysłu!

Reklama

Komentarze (29)

 1. ziolo

  Najczęściej (zawsze) zbiórki krytykują ludzie, którzy nigdy w żadnej nie uczestniczą... Wrzuci taki ktoś 5zł do skarbonki WOŚP raz do roku i przez resztę czasu krytykuje... To lepiej na dzieci niż na broń. To lepiej na raka niż na remont łazienki.... etc. Nie chcesz, nie wpłacaj i skorzystaj z prawa do milczenia. Swoją drogą ciekawe, że na TVN zbiórka na Bayraktara była co dzień promowana, a o polskich dronach nawet się nie zająkneli...

  1. Kodomita

   Bo w zbiórce Bayraktara uczestniczyły ,,elyty" tefałenu,a nie normalni śmiertelnicy.. No i tu jest Polski sprzęt więc dla nich już be i fe.

  2. 3rzędowiec

   To wy ogladacie TVN? Skąd wiecie? Rządowe media jakoś nie promowała zbiórki Sierakowskiego, ciekawe czemu? Nieodpowiedni ludzie zbierali? Darujcie sobie te propagandowe bzdury, zastanówcie się zanim coś naskrobiecie.

  3. ziolo

   @3rzędowiec Jakie propagandowe bzdury?:) Panie Trzeciorzędowcu- wyraziłem tylko swoje zdanie, że jeśli ta zbiórka nie wyjdzie poza D24 to jeszcze ze 2 lata bedzie trwała. Info powinno być w mainstreamie, czy to TVN czy TVP. Czy cokolwiek innego... PS. Nie zamykaj się w bańce informacyjnej. warto sobie nawet i tvp raz na tydzień włączyć;) Ważne co z tych treści wyniesiesz a nie czego słuchasz...

 2. Jan Puchacz

  5 milionów za 20 sztuk - 250 tys za sztukę!. Bravo! WB wie jak zarabiać. A tak na marginesie , największy dostępny na rynku model latający o rozpiętości 4 m Hangar 9 Carbon Cub FX-3 100-200cc ARF koszyuje 10 tys zł. . Mam nadzieje że Ukraińcy też to wiedzą.

  1. stary Polak

   nie pomyliły ci się tabletki? porównujesz samolocik dla modelarzy i dron bojowy? naprawdę? jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili

  2. ziolo

   @Jan Puchacz "A tak na marginesie , największy dostępny na rynku model latający o rozpiętości 4 m Hangar 9 Carbon Cub FX-3 100-200cc ARF koszyuje 10 tys zł" Oplułem monitor!:D Zrobiłeś mi dzień!:D

 3. Ajot

  Jeszcze słowo, że dobrze że robicie takie zbiórki. Wam jako znanemu portalowi można zaufać, bo zawsze się czuję trochę nie komfortowo wpłacając na prywatne, nieznane mi osoby.

  1. bronsky

   oni tez nieznani. wiarygodni w cholerę xD

  2. stary Polak

   bronsky, Wania - możesz wierzyć. te ptaszki bedą latać tam nad wami. dobra rada - nie uciekaj, nie nadążysz. lepsza szybka norka w ziemi.

 4. bronsky

  Ani grosza śmiechu warte. jeszcze napędzać kapse tym co produkują te drony

 5. Powiślak

  Nadzwyczaj trudno zebrać NAM pieniądze na leczenie umierających chorych polskich dzieci. Nie ma ich TEŻ NFZ dający urzędnikom wielotysięczne premie i nagrody. Nie ma ich w min zdrowia choć wydaliśmy miliardy na szczepionki dla ..całkowicie zdrowych. Marnujemy setki milionów bo właśnie są one utylizowane, gdyż kupiliśmy ich po 4 dawki na obywatela choć ponoć wystarczały 2! Nie ma pieniędzy na polskie dzieci w domach dziecka - na stronie pomocowej ich potrzeby to....środki czystości, bielizna, buty i kurtki. Na drony dla Ukrainy zebraliśmy błyskawicznie już ....22 miliony. Serio?

  1. Agencja Prasowa Lech Czech Rus

   Sytuacja dzieci w domach dziecka, chorych i całej reszty nie poprawi się, gdy na głowy zaczną im spadać ruskie bomby. Tak ciężko na to wpaść? Serio?

  2. Ed Ward

   Wsparłem zbiórkę. Obrona Ukrainy jest dla wielu, w tym mnie, ważna. Od zwycięstwa Ukrainy zależy nasz przyszły los, los naszych dzieci i ich iwolność. Jeśli wielu nie jest w stanie oderwać się od własnej zupy a tak niestety jest, to trzeba im cierpliwie tłumaczyć, że gdy obronimy Ukrainę, to zupy nie zabraknie a jeśli jej nie obronimy, to może zabraknąć zupy, dachów i leków a Rosjanie będą nas zabijać i gwałcić nasze kobiety. Zrobia to, robili w czasie II wojny światowej i robią nw Ukrainie. Nie zmienili się.. Przypomnę za prof. Pawłem Wieczorkiewiczem, że Armia Czerwona, po przejściu Armii przez Polskę zostawiła 2000000 przypadków chorób wenerycznych.

  3. 3rzędowiec

   Zawsze to samo: "po co X, Y czy Z, lepiej kupić bułkie biednym dzieciom", ręce opadaja

 6. Saw

  Gdybyśmy mieli fabryki zbrojeniowe i wielu klientów to cena wyniosłaby 1 mln zł za 30 szt. My fabryk nie mamy, mamy warsztaty zbrojeniowe. Tak czy inaczej cenę trzeba zbić bo jest mało opłacalna w stosunku do koszt/efekt.

 7. Lukas

  ta cena jest wyjęta z kosmosu, 5 milionów za te samolociki z granatem, to chyba jakiś żart

  1. flanker

   za 20 sztuk

  2. Lukas

   no właśnie

 8. Szymano

  Odrazu doślijcie po kilku c4 podklejknego do drona bo 1.5kg to mało

 9. michal_maly

  No panowie, po 100 złotych od chłopa na trumienkę dla ruskiego.

 10. DON MARZZONI

  Wplacone. Trzeba wspierać swoj przemysł.

 11. Buuuk

  Symbolicznie, bo symbolicznie, ale WPŁACONE i udostępnione znajomym.

  1. Paweł P.

   Podobnie, wczoraj puszczona kaska...

 12. gdyby.

  Ja jestem przeciwko udziałowi naszego państwa w tej wojnie i zbiórkom. Ale jeśli już komuś zależy to lepij niech zbierają na kupowanie w Polsce niż w Turcji. Skoro rozbrajaniu swoją armię niech choć przemysł nasz zyskuje.

 13. Darek S.

  Już wiem, czemu nasza armia tak mało tego kupuje. 250 tys zł. za jedna sztukę to jednak drogo. Gdyby WB dzięki zamówieniom z WP stworzyło jakąś duża linię produkcyjną i produkowało ten sprzęt masowo w cenie 25 tys, zł za sztukę byłby sens. Przy tej cenie to szans nie ma na masową produkcję takich zabawek. Przy tej cenie za sztukę , sile ładunku i zasięgu Wermate staje się to oręż nieefektywny cenowo.. NCBR powinno dawać kasę nie tylko na wymyślenie produktu, ale też na zaplanowanie linii produkcyjnej która zapewni niski koszt produkcji. Wymyślenie super broni, która jest super droga nic nie da. Tylko dobra skuteczna broń w niskiej cenie może dać przewagę.

  1. Greedo

   No to zastanów się ile może kosztować sama głowica bojowa, HE, kumulacyjna lub termobaryczna oraz głowica rozpoznania. Efekt skali może obniżyć te koszty lecz nie sprawi że ten sprzęt będzie tani.

  2. Kacapus

   @Greedo I to właśnie mówi nam że taka amunicja nigdy nie będzie zbyt mocno rozpowszechniona na polu walki, Jednak lufa i systemy typu Himars nadal bardziej perspektywiczne.

  3. Pawelek

   To zapytaj MON, dlaczego na początku 2016 r. unieważnił wszystkie przetargi na drony i zakazał kupowania produktów WBE? Podobno miał być prorosyjski! WP miało by teraz setki nowoczesnych dronów, a WBE kasę na opracowanie nowych produktów. Może nie musielibyśmy teraz kupować od Turków ich dronów, bo analogiczne opracowałoby WBE. WBE musiało ratować swój biznes znajdując rynek na Ukrainie. Całe szczęści dzięki nim nie zbankrutowali. Gdzie jednak byli w 2016 r. Ci, którzy teraz tak pod niebiosa wychwalają WBE? Może wówczas należało okazać się odwagą i stanąć w obronie WBE.

 14. Chris

  Ciekaw jestem co z Warmate2? Drony zniknęły ze strony WB. Szkoda, bo to wersja w sam raz do niszczenia rosyjskich czołgów. Zwykle Warmaty mają zbyt mały ładunek wybuchowy. Dobre na piechotę czy lekkie pojazdy ale czołgu nie zniszczą

 15. Topinambur

  Czym różni się ta zbiórka od tej na pomagampl? Tam też występuje liczba 20 efektorów/dronów a kwota jest o 1 mln mniejsza.

 16. Grothun

  Bardzo chcę wspierać tą zrzutkę i ją promować, również na zagranicznych anglojęzycznych portalach, ale jest tu parę problemów technicznych i nie dopracowanych. Popierwsze link do zrzutki kończy się na znaki losowe, a powinien być nie taki : https://zrzutka.pl/2e2khr ataki : https://zrzutka.pl/warmate i drugi , ok to jeszcze można przeboleć ale druga sprawa brak poprawnej pełnej angielskiej wersji a nie kopiuj wklej w połowie opisu - jeśli dana osoba anglojęzyczna po kliknięciu w link w tonie tekstu musi szukać gdzieś tam opisu po angielsku to oleje temat, proszę zobaczyć jak wyglądała zrzutka w przypadku bayraktara, była typowa angielska podstrona gdzie od razu były obliczenia w euro. Teoretycznie mogę stworzyć skarbonkę ale to też nie do końca rozwiązuje problem bo w skarbonce widzisz tylko wpłaty ze skarbonki (i generalnie ogólną liczbę zebraną) czyli osłabia efekt psychologiczny.. ehh... Jeśli da się to jescze jakoś poprawić to proszę o dorobienie prawidłowej wersji angielskiej.

 17. Facetoface

  Powiem szczerze rozwalił mnie komentarz Polsatu dot. pomocy Ukrainie,, Pomagają Stany Zjednoczone i Europa ( czyli Polska i UK na równi z Niemcami, Holendrami itd)

 18. Kalrin

  No cóż pewnie wpłacę ale to po wypłacie. Już w tym miesiącu wpłaciłem na bayraktara i na warmaty z drugiej zrzutki na pomagam.pl. Swoją drogą ciekawe że równolegle w Polsce mamy 3 zrzutki na drony dla Ukrainy.

 19. Tomek72

  co do zrzutki na WARMATE dla Ukrainy - Z PRZYJEMNOŚCIĄ zrezygnowałem z drobnych przyjemności i dorzuciłem się do tego zakupu ;-)

 20. stary Polak

  znajdźcie innego zbieracza!!! to bezczelność, by wymuszać 10 zł na koszty operacyjne. Bez wpłacenia na dostatnie życie jakiś cwaniaczków, żerujacych na wojnie NIE DA SIĘ WPŁACIĆ. Bo przecież tylko ktoś z IQ poniżej inteligencji taboteta kuchennego uwierzy w takie koszty. pytanie do redakcji - gdzie, w jaki sposób mogę wpłacić swój udział bez haraczu i bez namolnego "a inni dali 100 zł"" to powtórka wcześniejszej akcji zbierania na Bayraktar. pewnie tez nie wypaliło, teraz szukają jeleni na nasz system. i drugie pytanie do redakcji - kto organizuje? kto rozlicza? kto ma kontrolę? co będzie gdy kasa zniknie?

  1. X

   Mnie sie udało "bez haraczu" System to proponuje, ale trzeba się cofnąć, oznaczyć i po temacie. Tak wpłacilem na Warmaty, a wcześniej na Sierakowskiego Bayraktara.

 21. SNAJPER

  Panowie moderatorzy portalu Defence24 wlepcie w nagłówek numer konta bankowego pod który mozna wplacac pieniadze bezposrednio na zakup dronów WARMATE. Dzięki

 22. adwo

  20 pocisków, za 5 mln, a reszta nie wiadomo na co. Lepiej jakbyście zbierali tylko na Warmaty nawet 10mln. Ludzie wolą wiedzieć na co konkretnie pójdzie kasa i ile co kosztuje

  1. wert

   to tylko 20 szt Warmate + 2 stacje + reszta osprzętu. Nie mów że jesteś zaskoczony kosmiczną ceną.

 23. Ajot

  Również wpłaciłem, choć niewiele, bo niewiele mogę. Lepsza ta zbiórka od zbierania na Bayraktara 22mln. Raz że Warmate to polski sprzęt i na wszystkim, łącznie z podatkami zarobią Polacy, dwa że to jakaś paranoja żeby ten turecki dron kosztował 22,5mln zł. Co w nim jest tyle warte? Na Bayraktara jednak też wpłaciłem, w końcu Ukraińcom się i on przyda.

  1. Kapitan K

   W przypadku Bayraktara producent zachował się bardzo miło. Zebrane przez Litwinów pieniądze przeznaczył na pomoc dla Ukrainy a drona podarował. Może u nas będzie podobnie. A na warmate wpłaciłem też.

  2. AVI

   Podobno Bayraktar uchodzi za bardzo tani wyrób. Ale zgadzam się, że trzeba wpłacać na nasz sprzęt, bo korzyść jest podwójna

  3. Ajot

   @AVI. Ładnie tani. Z przemysłem wojskowym nie mam nic wspólnego, więc się nie znam, a pracuję w budownictwie. Niedawno firma, w której pracuję wykonała za 19mln blok mieszkalny 11kondygnacji, 84 mieszkania, stan deweloperski. 18m-cy pracy, ponad 200ludzi zatrudnionych + kilkaset u podwykonawców, mnóstwo materiałów budowlanych i usług zewnętrznych. Wiem że to porównanie ni z gruchy, ni z pietruchy, ale wyobrażam sobie tego drona stojącego przed naszym budynkiem wartym mniej więcej tyle samo i nie mogę pojąc jego wielkiej wartości. Co tyle warte know how? Aż tyle?

 24. Clash

  , Wplacone!!!A niech Futin wie ze pan Clash go nie lubi.

 25. Gregorius

  @wert to w miarę pewne? Kwota porażająca jak za coś takiego, nie mówiąc już o skali podwyżki.... To nie powinno byc tak, że wraz ze skalą produkcji spada koszt produkcji? Ja sobie marzyłem o rojach taniej amunicji latających nad zagonami ruskich czołgów i haubic, a wygląda, że tanio nie będzie i to właściwie za trochę większą petardę . Swoja drogą co taki ładunek może zniszczyć?

Reklama