Reklama

Siły zbrojne

Wojsko szuka części do Honkerów i Starów

Fot. 11ldkpanc.wp.mil.pl
Fot. 11ldkpanc.wp.mil.pl

16. Wojskowy Oddział Gospodarczy poinformował o rozpoczęciu dwóch osobnych postępowań na dostawy części zamiennych dla samochodów osobowo-ciężarowych Honker i samochodów ciężarowych Star 266, w celu zabezpieczenia ich dalszej eksploatacji oraz prac serwisowych.

Postępowania prowadzone są w trybie przetargu nieograniczonego i nie były poprzedzone dialogami technicznymi. Należy podkreślić, że zamówienia nie są podzielone na części. Termin składania ofert, w obu postępowaniach, upływa odpowiednio do 22 kwietnia (Honker) i 27 kwietnia (Star) br. o godzinie 10:30. Otwarcie ofert ma planowo nastąpić tego samego dnia, o godzinie 11:00.

Kryterium oceny złożonych ofert będzie: cena (waga 60 proc.) i termin realizacji (waga 40 proc.). Dostawy mają obejmować części i akcesoria do pojazdów oraz silników pojazdów marki Honker i Star. Termin wykonania zamówienia wynosi maksymalnie 20 dni kalendarzowych, od dnia podpisania umowy. Dostawy mają zostać przeprowadzone do magazynów Bucierz, Złocieniec i Wałcz.

Zakup części zamiennych, dla obu tych podstawowych typów samochodów znajdujących się na wyposażeniu we wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych, umożliwi pełne zabezpieczenie eksploatacyjne w dalszym cyklu życia egzemplarzy tych pojazdów, używanych przez jednostki podporządkowane na co dzień 16. Wojskowemu Oddziałowy Gospodarczemu z Drawska Pomorskiego.

Reklama

Komentarze (28)

 1. Franz

  Jeszcze nie tak dawno AMW wyprzedawała różne typy Starów, także 266. Stary to były naprawdę nieźłe samochody, a 266 to prawie legenda WP i myśli technicznej ze Starachowic. Były zastrzeżenia co do Honkerow ale w razie potrzeby to zupełnie dobry wóz rodzimej produkcji i prawie za grosze.

  1. Borsuk

   140 tyś to mało .... Zero wartości bojowej, zero opancerzenia. Zastanów się co piszesz

 2. Danisz

  Czyli tak: w telewizji ogłaszamy wspaniały sukces Błaszczaka - w końcu jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już za 4 lata WP będzie miało na stanie 500 Nissanów i 2000 Honkerów, natomiast po cichu, bez fanfar ogłaszamy błyskawiczne postępowania na części do złomów, które służą w tymże wojsku od 30 lat i jeszcze za 20 lat posłużą - zaiste "nadchodzi koniec ery Honkerów"

  1. Ringo

   I co w tym dziwnego

  2. Danisz

   Dziwne jest np. to, że przez 5 lat nie można było przeprowadzić skutecznego przetargu. Albo to, że jak już się udało, to w wersji okrojonej do 20% planu. Jeszcze dziwniejsze, że tych Tarpanów nie planuje się utylizować w dającej się przewidzieć przyszłości. A najdziwniejsze, że połowa tu komentujących zachwala obecny MON i dziwi się co najwyżej zdziwieniom innych!

 3. Były trep

  Witam. Star 266 to najlepszy samochód dla naszej armii.

  1. Powinni się przesiąść na Star 660 pszczoła

 4. Gregor

  Kto nie był w wojsku i pisze takie bzdury star 266.ja miałem do cholowania działa pl 57 samochód super lepszych nie było wtedy w całym układzie warszawskim konstrukcja bardzo udana to był 1979 rok

  1. Echo

   Nie było lepszego

  2. rtv

   Prze(c)holowałeś z pisownią. A w którym roku i kto był wtedy u władzy sprzedali fabrykę Stara pupilkowi komuny p. Z., by ten sprzedał ją MAN-owi, a MAN ją zamknął, by otworzyć fabrykę w Niepołomicach z dofinansowaniem od rządu w wysokości 70 mln zł?

  3. Orthodox

   Kluczowa jest właśnie ta data, 1979. A więc ,,był najlepszy", a nie jest do dzisiaj.

 5. mały-pływak

  Kto ma części do Honkerów ? Kolekcjonerzy?

 6. TK

  A miało być tak pięknie. Przecież informowali liście w nowych samochodach dla wojska. Gdzie leży prawda?

  1. GLOCK

   Jak zwykle pośrodku, ale Ty delikatnie nadinpretowujesz-to ze wojsko oglosilo nastepce dla honkera to nie znaczy ze wszystkie honkery z dnia na dzien wyladuja w piecu hitniczym a na jednostki wiedzie kilka tysiecy navar. Wymiana floty to proces dlugotrwaly i rozpisany na miesiące. Poza tym to co jest sprawne nadal bedzie sluzyc w armii.

 7. ip

  A Star 266 dawał radę na pasie taktycznym na Ziemsku k.Drawska Pomorskiego 40 lat temu a teraz podobny Star 266 i Honker służy dzielnie i bez większych problemów strażakom z Oświęcimia w lasach, na górkach, w czasie powodzi, itd. . Pewnie jeszcze posłużą bo proste i dobre.

 8. Rocco

  Ile honkerow obecnie eksploatuje wojsko? Albo ile jest na stanie? Zna ktos w miare aktualne dane?

  1. Sadyba

   Jakieś 600 ton

 9. Sesil 13

  Niech podziękuja gamoniom co kupili honkery w armi i tak większość sprzętu stoi na stoją kach niesprawna

 10. Wiesław

  Tak między wierszami można się domyślać jaka jest gotowość bojowa naszej armi. Obawiam się, że nie tylko Stary i Honkery czekają na części. Głośno było że do F 16 też części tylko ze stanów. A przecież są jeszcze celowniki , dalmierze i cała elektronika. Stara zasada: jak za bramę wyjedzie to sprawny.......?

  1. Tede

   Przecież mogą kupić w AMW.Ci zawsze coś mają na przetargach.

 11. Saper

  Czy jest na rynku jeszcze jakaś firma która produkuje części do tych złomów?

  1. Łukasz

   Cała fabryka tego istnieje. Jeśli chodzi o Honkera to jeden z najlepszych samochodów w armii. No ale wiadomo jak Polskie to bee kupmy mesia z rajchu niech tam ludzie pracę mają. Co do Stara zapraszam do Kołobrzegu na bazar militarny można kupić przejazd niezniszczalne autko.

  2. Orthodox

   Jeden z najlepszych samochodów w armii... Grubo!.

  3. ...

   Chyba nigdy nie miałeś styczności... Więc podaruj sobie taką bezpodstawną ocenę

 12. ryszard56

  To jakieś jaja

  1. Skorpion

   Nie to żeczywistość. Jak MON kupił kilka set VW Transporter i całość przekazał elitarnej formacji WOT . To regularna armią jeździć musi tym co ma, a ma STAR i Honekery .

 13. jw

  Danisz 25 lat temu jeździłem 20 letnim 266 to ile teraz mają one lat.

  1. Skorpion

   Ale jerzdzą dalej proszę pana .

 14. Orthodox

  Mam frezarkę i tokarkę do metalu. Śmiało mogę wystartować do przetargu.

 15. Bobik

  Jeszcze parę lat temu kupowane Honkery składane z części zamiennych zgromadzonych w skladnicach wojskowych. A teraz szukają tych części.

 16. Gregor

  Co dokładnie potrzeba ? Mogę ogarnąć prawie wszystko za rozsądną cenę . Chyba że z fakturą to będzie drożej czyli się nie opłaca.

 17. dario

  W sprawie cześci do starów i produktów FSR zapraszamy na najbliższy szrot.

  1. Marcyk

   Fakt. Ale i tam coraz mniej części do tych pojazdów.

 18. ccc

  Kto pyta nie błądzi, kto szuka ten znajdzie ......

 19. michalspajder

  bez dialogu technicznego. Bez podzielenia na czesci, np. na wlasciwe i na opcje? Otwarcie ofert pol godziny po terminie ich zlozenia? Oj, ktos tu sie budzi z reka w nocniku, a dotyczy to przeciez w sumie starego sprzetu...

 20. kustosz

  może na Oldtimer Bazar? Coś tam ludziska mają zachomikowane

 21. Skorpion

  To niech zagonią do tego te patrole ŻW co to po Warszawie i super specjalistów z WOT . Oni sobie poradzą śpiewająco .

 22. Emeryt Polak

  Niech kupią w USA bez przetargu... ;)

 23. Zastanawiający się

  no comment, tych dwóch typów pojazdów nie powinno być już w WP i od tego powinna się zacząć cała modernizacja sił zbrojnych.

 24. vvv

  serwis honkerów jest drozszy niz zakup audi a6

 25. Stara Fariara

  Prowadze szrota w Wałczu Mam waly skrzynie biegów podwozia Wybierać!!!!

Reklama