Reklama

Siły zbrojne

Wojsko poszukuje chętnych do konserwacji systemów pola walki

Fot. R. Surdacki | Defence24.pl
Fot. R. Surdacki | Defence24.pl

24. Wojskowy Oddział Gospodarczy ogłosił informację o rozpoczęciu przetargu w zakresie napraw i konserwacji systemów elektronicznych na poligonie w Bemowie Piskim oraz Strzelnicy Garnizonowej w Giżycku.

Dnia 2 lutego br. roku 24. Wojskowy Oddział Gospodarczy poinformował o planach konserwacji użytkowanych systemów elektronicznych na poligonie w Bemowie Piskim oraz Strzelnicy Garnizonowej w Giżycku. Postępowanie ma dotyczyć przeglądu konserwacji i ewentualnej naprawy systemów symulacji pola walki na: Strzelnicy Piechoty Bemowo Piskie, Strzelnicy Czołgowej i wozów bojowych Wierzbiny oraz na pasie ćwiczeń taktycznych Wierzbiny i pasie ćwiczeń ogniowych Wierzbiny. Ponadto konserwacji mają podlegać systemy symulacji pola walki strzelnicy piechoty Gudynek oraz system agat/m-szmaragd/m, a także wykonanie „c” strzelnicy garnizonowej w Giżycku.

Zgodnie z ogłoszeniem, usługa powinna obejmować przedsięwzięcia organizacyjno-techniczne, których realizacja ma zapewnić utrzymanie stałej gotowości technicznej urządzeń, gwarantujących ich zdolność do użycia zgodnie z przeznaczeniem.

Termin na realizację zadania wyznaczony został na okres od kwietnia do listopada br. Zaś szacunkowy koszt naprawy i konserwacji został określony na ponad 2,5 mln zł.

Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim od kilkudziesięciu lat służy do treningów różnych jednostek. Obecnie zajmuje powierzchnię ok. 17 000 hektarów (na szerokości do 20 000 metrów i średniej głębokości do 15 000 metrów). Ten wydzielony i odpowiednio przygotowany do zadań szkoleniowych obszar, przeznaczony jest do prowadzenia ćwiczeń taktycznych z wojskami, szkolenia ogniowego, zgrywającego, doskonalącego dla pododdziałów rodzajów wojsk, ćwiczeń pododdziałów w kierowaniu ogniem, strzelań przygotowawczych, szkolnych, bojowych, i sytuacyjnych oraz przeprowadzenia badań wybranych systemów uzbrojenia przez ośrodki badawczo-rozwojowe.

Zlokalizowane na terenie Ośrodka nowoczesne obiekty pozwalają na prowadzenie zajęć i ćwiczeń z użyciem różnych rodzajów broni strzeleckiej, artyleryjskiej, rakietowej czy pokładowej samolotów, śmigłowców (do celów naziemnych) oraz na przeprowadzanie bombardowań/niszczenia tzw. obiektów lądowych. Rozbudowana infrastruktura daje możliwość organizacji i prowadzenia ćwiczeń zgodnie z potrzebami wojsk ćwiczących, zarówno narodowych jak i sojuszniczych.

Reklama

Komentarze (1)

  1. swadert

    moze ukraincy niech im konserwuja ten zlom - żenada

Reklama