Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupuje wozy strażackie. W tym do pracy na lotniskach

Fot. 1. Baza Lotnictwa Transportowego via Twitter
Fot. 1. Baza Lotnictwa Transportowego via Twitter

3 Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie prowadzi postępowanie na dostawę średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. W ogłoszeniu znajduje się również zamówienie na dostawę lotniskowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego.

Przetarg na dostawę wozów strażackich został podzielony na 3 zadania, przy czym zamawiający dopuszcza do składania ofert częściowych na dowolną ilość zadań.

W pierwszym z nich wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia czterech średnich wozów strażackich, ze zbiornikiem wody o pojemności 2,5 m3, odpowiednio po dwa samochody ratowniczo-gaśnicze w 2021 i 2022 roku. Wóz ma posiadać silnik spełniający normę emisji spalin EURO 6, o mocy minimum 300 KM, współpracujący z automatyczną lub manualną skrzynią biegów oraz układ napędowy 4x4 z blokadami mechanizmów różnicowych. Czterodrzwiowa, jednomodułowa kabina, na bazie jednej płyty podłogowej powinna pomieścić sześć członków załogi (1+1+4) Dodatkowo w ramach prawa opcji zamawiający może dokupić maksymalnie 2 wozy strażackie. Do beneficjentów tego zakupu zalicza się Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu, 12. Brygadę Zmechanizowaną w Stargardzie, 20. Brygadę Zmechanizowaną w Morągu i Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

Następne zadanie dotyczy zakupu pojazdów, tym razem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, ze zbiornikiem wody o pojemności 10 m3. Minimalna moc silnika została zadeklarowana na 450 KM, który powinien spełniać normę emisji spalin EURO 6. Wozy mają być również wyposażone w automatyczne przekładnie posiadające selektywną przystawkę odbioru mocy (PTO) do napędu autopompy, układ napędowym 6x6 lub 8x8 (z blokadami mechanizmów różnicowych) oraz kabinę załogową mieszczącą trzyosobową załogę (1+1+1 lub 1+2). Również i tutaj zamawiający ma prawo do zakupu dodatkowych wozów. Pojazdy zostaną dostarczone dla 1. Bazy Lotnictwa Transportowego, 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku i 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Ostatnie zadanie przewidziane w zamówieniu polega na dostawie dwóch ciężkich lotniskowych wozów strażackich, ze zbiornikiem wody 8 m3, odpowiednio w 2021 i 2022 roku. Tak jak samochód z poprzedniego zadania, wóz lotniskowy ma posiadać silnik o mocy minimum 450 koni mechanicznych, spełniający normę EURO 6, automatyczną skrzynię biegów posiadającą selektywną przystawkę odbioru mocy (PTO) do napędu autopompy oraz układ napędowym 6x6 (z blokadami mechanizmów różnicowych). Kabina ma również pomieścić trzech członków załogi. Maksymalna masa rzeczywista pojazdu nie może przekroczyć 32 ton.
Maksymalnie jeden pojazd tego typu może zostać dokupiony w zadaniu. Beneficjentami tego zakupu będą Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Wszystkie pojazdy mają zostać wyposażone w kompletny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, jak i niezbędne dla komunikacji wyposażenie. Termin składania ofert upływa z dniem 23 marca o godzinie 9:00, po czym o 9:30 nastąpi ich otwarcie. Zamawiający określił jedyne kryterium oceny w postaci ceny.

KB/MM

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama