Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupuje naboje sygnałowe dla "chemików"

BRDM-2RS. Fot. 5. PChem.

Agencja Uzbrojenia poinformowała o zamówieniu w zakresie dostawy 6 500 szt., nabojów sygnałowych NSCh-40M za wartość 7 463 300 zł.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Cały przetarg, był realizowany w ramach procedury ograniczonej. 2 Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie w ramach procedury przetargowej zakupiła naboje sygnałowe NSCh-40M w liczbie 6 500 szt. (dostawy w latach 2023 – 2025) za wartość 7 463 300 złotych. Data decyzji o udzieleniu zamówienia nastąpiła 03.08.2022. Kontrakt na dostarczenie nabojów zrealizuje Mesko S.A. Do oceny ofert złożonych posłużyły następujące kryteria: cena (waga 95), termin wykonania zamówienia (waga 5).

Czytaj też

Naboje przeznaczone są do ostrzegania i alarmowania sygnałem świetlnym i akustycznym o wystąpieniu skażenia (CBRN). Wyroby mają możliwość odpalania ręcznego przez żołnierza, jak również elektrycznego z wyrzutni zainstalowanej na pojeździe rozpoznania skażeń (BRDM-2RS).

Reklama

Naboje sygnałowe składają się z silnika i pirotechnicznego zespołu sygnalizacyjnego. Oba elementy znajdują się wewnątrz tulei, tworząc rakietę, która jest hermetycznie zamknięta w wyrzutni. Odpalenie naboju zapewnia zespół zapalający.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

  1. SpalicKreml

    BRDM. .. Kiedy dadza im odpoczac? To chyba wozy starsze ode mnie.

  2. piotr04

    Polska firma wyprodukuje To mi się podoba :)

Reklama