Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupuje granaty ćwiczebne

Zdjęcie ilustracyjne, fot. szer. Jarosław Radawiec/11PA
Zdjęcie ilustracyjne, fot. szer. Jarosław Radawiec/11PA

Jak poinformował Inspektorat Uzbrojenia, trwa przetarg na zamówienie ćwiczebnych granatów łzawiących.

W suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej jest mowa o zakupie 6 000 sztuk szkoleniowych granatów łzawiących CGŁ-1, używanych podczas ćwiczeń wojska w maskach przeciwgazowych. Wydzielają one gaz dymno-łzawiący i służą do pozorowania ataku chemicznego. Ich masa nie przekracza 220 gramów, posiadają korpus kartonowy. Po rzuceniu granat tego typumoże dymić przez minutę. IU zastrzegł, że granaty mają być nowe, tj. muszą pochodzić z produkcji tegorocznej.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, wykonawca (lub wykonawcy, których maksymalnie może być pięciu) może zlecić wykonanie zadania swoim podwykonawcom, przy czym ma obowiązek poinformowania Inspektorat Uzbrojenia o takich krokach. Szacunkowa wartość zamówienia została określona na kwotę netto 874 898,11 złotych (192 312,56 euro), co daje jednostkową cenę 145,82 zł za granat.

Składanie ofert jest możliwe do 17 maja br. do godziny 10:00, po czym nastąpi ich otwarcie. Zostało ustalone jedyne kryterium wyboru dostawcy, tj. wybór najkorzystniejszej pod względem ekonomicznym oferty. Termin realizacji został wyznaczony na 5 miesięcy od daty udzielenia zamówienia.

Kacper Bakuła

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama