Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupi strzelnice kontenerowe

Fot. ZM Tarnów
Fot. ZM Tarnów

Inspektorat Uzbrojenia MON poinformował o rozpoczęciu przetargu na dostawy kolejnych strzelnic kontenerowych. Pozwoli to na zabezpieczenie bieżącego szkolenia strzeleckiego żołnierzy, a w tym na prowadzenie treningów strzeleckich indywidualnych i w parach.

Cały przetarg, który jest realizowany w ramach procedury ograniczonej, dotyczy pozyskania krytych mobilnych strzelnic ćwiczebnych w kontenerach 40ft HC. Docelowo mają one trafić do trzech brygady Obrony Terytorialnej: 9. Łódzkiej, 10 Świętokrzyskiej i 13. Śląskiej, a także 16. batalionu powietrznodesantowego oraz Jednostki Wojskowej AGAT.

Termin składania ofert upływa 21 lipca br. kiedy to ma nastąpić ich otwarcie i ocena, a następnie rozstrzygnięcie dla poszczególnych zadań w tym przetargu. Do oceny złożonych ofert posłuży kryterium najniższej ceny.

Kryta mobilna strzelnica ćwiczebna w kontenerach 40ft HC jest obiektem szkolenia podstawowego i zaawansowanego, składającym się z trzech połączonych na czas użytkowania kontenerów wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem. Umożliwia prowadzenie treningów strzeleckich w postawach: leżącej, siedzącej, klęczącej, stojącej i w ruchu, z użyciem amunicji ostrej. Pozwala na prowadzenie treningów strzeleckich indywidualnych i w parach.

Strzelnica powinna być wyposażona między innymi w interaktywny trenażer strzelecki z projektorem multimedialnym oraz oprogramowaniem w języku polskim, umożliwiającym prowadzenie wszystkich strzelań szkolnych i bojowych z broni strzeleckiej zgodnie z aktualną wersją "Programu strzelań z broni strzeleckiej MON Sygn. Szkol. 857/2012" oraz "Tymczasowym programem strzelań Wojsk Obrony Terytorialnej z dnia 15 kwietnia 2019 r.", z wykorzystaniem wszystkich tarcz wyszczególnionych w ww. programach oraz tarcz TS-4.

image
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama