Siły zbrojne

Wojsko kupi mobilne radiostacje lotnicze

Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego, http://8bltr.wp.mil.pl
Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego, http://8bltr.wp.mil.pl

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w zakresie postępowania dotyczącego „Mobilnej Radiostacji Lotniczej Łączności Radiowej” (MRLŁR).

Chodzi o radiostacje pojazdowe, które zostaną zabudowane na podwoziach ciężarówek typoszeregu Jelcz 662 w wersji z czteroosobową nieopancerzoną kabiną. Urządzenia te mają zapewnić niezakłóconą łączność radiową ze statkami powietrznymi w trybach pracy HaveQuick II i SATURN; funkcjonować jako posterunek radiowy systemu UHF GAG i VCS 3020X. Mają też realizować łączność dowodzenia (jawną i niejawną) w ramach własnego ugrupowania w relacjach radiowych HF/VHF.

Dialog ma na celu ocenę możliwości spełnienia przez oferowany sprzęt wojskowy wstępnie określonych wymagań, sprecyzowanie uwarunkowań dotyczących systemu zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa dostaw oraz szkolenia i oszacowanie czasu oraz kosztów dostawy radiostacji.

Dialog techniczny powinien zostać przeprowadzony między czerwcem a wrześniem bieżącego roku i ma skupiać się w szczególności na określeniu kosztów, potrzeb dotyczących zabezpieczenia logistycznego i szkoleniowego inwestycji. Zgłoszenia do niego można składać do 15 kwietnia.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.