Reklama

Siły zbrojne

Wojsko kupi mobilne radiostacje lotnicze

Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego, http://8bltr.wp.mil.pl
Fot. 8. Baza Lotnictwa Transportowego, http://8bltr.wp.mil.pl

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w zakresie postępowania dotyczącego „Mobilnej Radiostacji Lotniczej Łączności Radiowej” (MRLŁR).

Chodzi o radiostacje pojazdowe, które zostaną zabudowane na podwoziach ciężarówek typoszeregu Jelcz 662 w wersji z czteroosobową nieopancerzoną kabiną. Urządzenia te mają zapewnić niezakłóconą łączność radiową ze statkami powietrznymi w trybach pracy HaveQuick II i SATURN; funkcjonować jako posterunek radiowy systemu UHF GAG i VCS 3020X. Mają też realizować łączność dowodzenia (jawną i niejawną) w ramach własnego ugrupowania w relacjach radiowych HF/VHF.

Dialog ma na celu ocenę możliwości spełnienia przez oferowany sprzęt wojskowy wstępnie określonych wymagań, sprecyzowanie uwarunkowań dotyczących systemu zabezpieczenia logistycznego, bezpieczeństwa dostaw oraz szkolenia i oszacowanie czasu oraz kosztów dostawy radiostacji.

Dialog techniczny powinien zostać przeprowadzony między czerwcem a wrześniem bieżącego roku i ma skupiać się w szczególności na określeniu kosztów, potrzeb dotyczących zabezpieczenia logistycznego i szkoleniowego inwestycji. Zgłoszenia do niego można składać do 15 kwietnia.

Reklama

Komentarze (9)

 1. Polish blues

  Znowu zakupy typu "menażki i manierki"! Kiedy usłyszymy coś na temat Orki, Harpii itp. Coś konkretnego, oczywiście.

  1. ja

   ale masz pojęcie o sprzęcie - bez tych "menażek i manierek" jak to nazwałeś, wszystkie samoloty nie beda miały łączności z Kierownikiem Lotów lub ODN, wiec po co nam samoloty.

 2. Paweł 87

  Jeżeli już to VHF UHF i jest tylko jedna radiostacji spełniająca te wymogi na swiecie

 3. abc

  wszystko kupić, przepłacić ... a tu ... kamieni kupa...

 4. Beny

  Dialog pomiędzy czerwcem a wcześniem. Zauważyliście, że to okres urlopowy? Prezentacje/dialogi pewnie będą wyjazdowe/zagraniczne. Ot takie wczasy.

 5. Karol

  .......Dialog techniczny powinien zostać przeprowadzony między czerwcem a wrześniem bieżącego roku......... Moim zdaniem dwa tygodnie! Tyle potrzeba na analizę!

 6. Podbipieta

  Łączność WL z SP...świetna sprawa....

 7. Darek S.

  Rozumiem, że kupili były jakieś typowe uterenowione ciężarówki, z typowymi kontenerami, a w nich sprzęt, aby mogły zginąć w tłumie, ale wojskowe i nieopancerzone, to przesadna oszczędność.

 8. Zenek

  ile podmiotów na świecie takie radiostacje robi - może z 20. Ile ma szansę nam sprzedać - może 10. Wszyscy oni dostarczają szczegółowe informacje na temat sprzedawanego sprzętu, wystarczy poprosić. Nie trzeba do tego żadnego dialogu. Sprawa do załatwienia w maks. miesiąc, drugi na przygotowanie zapytania ofertowego. Tak się to normalnie robi, gdy się chce coś nabyć. Chyba że to bicie piany, wtedy dialog jak znalazł.

 9. Gustlik

  Centra komunikacyjne na nieopancerzonych ciężarówkach? To żart?

Reklama