Reklama

Siły zbrojne

Wojsko gotowe na Światowe Dni Młodzieży

  • photo
    photo

Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni dr Mirosław Różański spotkał się z żołnierzami zaangażowanymi w przygotowanie i przeprowadzanie Światowych Dni Młodzieży. Wizyta w Krakowie miała również na celu ocenę stopnia przygotowania podległych jednostek wojskowych do wsparcia ŚDM, w szczególności w zakresie zabezpieczenia medycznego.

Generał Różański spotkał się z dowódcami komponentów zabezpieczających ŚDM oraz z personelem lotniczym i personelem szpitala polowego, przygotowanego przez Wojskową Jednostkę Ewakuacji Medycznej (WJEM). Dowódca Generalny zapoznał się także z planem rozmieszczenia poszczególnych elementów, poznał również szczegóły dotyczące procedur i planów działania w przypadku konieczności użycia wydzielonych komponentów.

Wsparcie Światowych Dni Młodzieży jest jednym z głównych tegorocznych zadań Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Po zakończeniu ćwiczenia Anakonda-16 oraz po wykonaniu zadania zabezpieczenia szczytu NATO, przed żołnierzami kolejne duże wyzwanie. Ogólne zaangażowanie DG RSZ i podległych jednostek wojskowych to ponad 4100 żołnierzy i ponad 3800 sztuk sprzętu, wydzielonych do wsparcia organizatorów ŚDM w pięciu zasadniczych obszarach zadaniowych: wsparcia działań Policji i BOR, wzmocnienia systemu obrony powietrznej kraju, zabezpieczenia inżynieryjnego (przeprawy mostowe, lądowiska, zabezpieczenie energetyczne) oraz zabezpieczenie medyczne i logistyczne.

Reklama

Komentarze

    Reklama