Reklama

Siły zbrojne

Wojska Specjalne otrzymają zestawy do szkolenia strzeleckiego

Wojska specjalne otrzymają zestaw do ukazywania figur bojowych. Na zdjęciu ćwiczenia polskich, litewskich i amerykańskich sił specjalnych. Fot. MSgt D. Sparks/US Army.
Wojska specjalne otrzymają zestaw do ukazywania figur bojowych. Na zdjęciu ćwiczenia polskich, litewskich i amerykańskich sił specjalnych. Fot. MSgt D. Sparks/US Army.

Inspektorat Uzbrojenia ogłosił przetarg na dostawę wielofunkcyjnego zestawu do ukazywania figur bojowych dla Wojsk Specjalnych.

Zestaw do ukazywania figur bojowych ma być przeznaczony do zabezpieczenia szkolenia strzeleckiego pododdziałów wojsk specjalnych z użyciem broni od kalibru 5,56 mm do 12,7 mm. Zgodnie z wymaganiami figury bojowe mają być wykonane w kolorze zielonym/khaki/szarym i „umożliwić umieszczenie obrysu człowieka od pasa w górę”. Założono, że szerokość ma być nie mniejsza niż 400 mm natomiast wysokość nie większa niż 1200 mm (optymalne wymiary to 400 na 500 mm).

Zestaw do ukazywania figur bojowych ma pozwalać na ukazywanie się celu w siedmiu trybach: z obrotem figur bojowych o kąt 90/180°, z podnoszeniem figur z opcją obrotu o 180°, wysuwaniem figur bojowych w płaszczyźnie pionowej minimum 100-800 mm, w płaszczyźnie poziomej minimum 100-800 mm, ruchem kątowym (scyzoryk) w płaszczyźnie pionowej i poziomej, ruchem kątowym w płaszczyźnie poziomej (90/180°) i ruchem kątowym w płaszczyźnie pionowej. Powinna istnieć również możliwość grupowej pracy zestawów (do 8 sztuk w grupach).

Podnośnik ma posiadać integralny kontroler celu pozwalający na ustawienie: czułości czujnika trafień, zwłoki ukazania się celu i opcjonalnie oświetlenia celu. Dodatkowo powinien on być wyposażony w osłony balistyczne chroniące przed pociskami podczas strzelania amunicją strzelecką o kalibrze do 12,7 mm.

Sterowanie zestawu ma się odbywać drogą radiową z możliwością przestrajania częstotliwości roboczych w zakresach 433-460 MHz, 2,3-2,35 GHz i 2,412-2,484 GHz. Zasięg sterowania podnośnikiem ma być nie mniejszy niż 500 m. Zasilanie mają zapewniać akumulatory (z opcją zasilania sieciowego 230 V). Zespół sterujący powinien mieć możliwość tworzenia minimum 20 scenariuszy ćwiczeń i konfigurowania grup celów.

Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. Jako kryteria udzielenia zamówienia wymienia się cenę (waga 95) oraz posiadanie numeru NSN (waga 5). Termin składania ofert upływa 9 października br. Zamówienie ma zostać zrealizowane do 30 września 2015 r.

Reklama
Reklama

Komentarze (2)

  1. aibf

    Dla wojsk niespecjalnych przetargi wyglądają niespecjalnie - nie skończone do końca roku kasa wraca do budżetu?

  2. mar

    Ponad rok na realizację. To są polskie urzędy....