Reklama

Siły zbrojne

Większa przejrzystość zakupów w Inspektoracie Wsparcia

Fot. Maciej Szopa/Defence24
Fot. Maciej Szopa/Defence24

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o uruchomieniu platformy internetowej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, dzięki której każdy obywatel będzie miał dostęp do prowadzonych przez tę instytucję postępowań.

„Od dziś bardziej transparentne zamówienia w Inspektoracie Wsparcia. Uruchomiliśmy e-platformę zamówień publicznych, dzięki której każdy ma dostęp do prowadzonych postępowań. To ważny krok w kierunku usprawnienia procesu przetargowego w Wojsku Polskim” – napisał minister Błaszczak.

Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych to podlegający MON dysponent środków budżetowych tego ministerstwo. W przeciwieństwie do Inspektoratu Uzbrojenia nie chodzi tu jednak o zakupy nowego sprzętu, ale o zabezpieczenie logistyczne jednostek organizacyjnych resortu w czasie pokoju, kryzysu i wojny. To m.in. zakupy realizowane przez Regionalne Bazy Logistyczne, Wojskowe Oddziały Gospodarcze, czy Rejonowe Zarządy Infrastruktury.

Na platformę można wejść klikając na poniższy link:

 https://wojsko-polskie.pl/iwsp/zampub/

Reklama

Komentarze (10)

 1. asdd

  Wydają dziesiątki miliardów na rakiety, samoloty 5gen po linii politycznej, a jak już zadłużyli budżet na przyszłe lata możliwości wydawania znacznych kwot bardzo spadły, to "patrzcie nam na ręce". Czapa.

  1. Ogarnij się

   Piszesz bez najmniejszego sensu . Nie ma żadnego zadłużenia budzetu. Wszystko się domyka jak trzeba. Niestety , bo gdyby zadłużali to mieli by na więcej, a tak mają krótką kołderkę.

  2. CdM

   Deficyt finansów publicznych planowany na 2020 to 1,2%. Jak to możliwe, skoro budżet bez deficytu? Ano, sporo wydatków przeniesiono z budżetu do innych struktur, funduszów celowych nieujętych w sztywne ramy "budżetu państwa", sporo kosztów przerzucono na samorządy bez rekompensat. Zapisano też, że zysk NBP w wysokości 7 mld i pójdzie do budżetu (nie wiadomo czy będzie w ogóle jakiś zysk, bo to zależy od kursów walut, może być nawet strata, zawsze dotąd planowano że ta wartość wyniesie zero). Tak więc nie jest aż tak różowo, że się wszystko domyka. Za to bardzo wielki jest nacisk aby w papierach było to zero deficytu.

 2. Lord Godar

  Czyli rozumiem , że jak już jest po największych zakupach w USA ( czytaj : LM) , to wtedy można postawić na jawność i czytelność ...

  1. Ciekawski

   Lord .A czemu nie chcesz zrozumieć że ta przejrzystość NIE dotyczy zakupów uzbrojenia. Przecież to jak byk stoi w tym artykule! Tylko logistyki!!

 3. PB

  Ale to nie jest zadna publiczna platforma tylko miejsce na platformie prywatnej firmy która będzie od ministerstwa pieniądze za to, czyli to samo mogli zrobic zakladajac konto na allegro. Ciekawe czy byl na to przetarg....

 4. KrzysiekS

  Pytanie o MOSKITA,PIRATA podświetlacz jest tez dla 120 mm amunicja precyzyjna RAK oraz 155 mm amunicja precyzyjna KRAB (To rok wyborczy Panie ministrze czekamy). I najważniejsze NAREW czas na ostateczną decyzję!

  1. Prawy Człek

   Analiza wykazała że trzeba w wymaganiach dla Narwi uwzględnić kluczowy warunek Donald T musi napisać Tłita że kocha Polaków oni zapłacą

 5. logistyk

  Podajcie wszystko z detalami tak, by Rosjanie uaktualnili koordynaty celów w Iskanderach i Topolach.

  1. Ecdis

   Wszystko na tacy nawet zdjęcia osób cywilnych. Po co Iskander jak wystarczy podsunąć " czerwoną jaskółkę" . Zielone ludziki już trenują na sprzęcie który jest zamawiany dla WP.

  2. Prawy Człek

   A skąd niby zielone ludziki mają mieć Kraba czy Raka ?

 6. asf

  A kiedy wojsko zacznie rozwijać zdolności WRE?

  1. Covax

   Zaraz po tym jak LM będzie miał specjalnej ofercie dla najważniejszego sojusznika

 7. Lukas

  Proponuję na bieżąco wysyłać informację np.do Rosji co Mamy ba stanie i co chcemy kupić. To jest tragedia ze kazdy nowy pistolet jest oglaszany medialnie:-( dla cywili wystarczyło by info ze np. kupujemy F35 a ile sztuk i jakie wyposażenie to juz informacja dla wojska .

  1. Zmechol

   Ci cywile za to płacą, więc należy im się informacja ile za ile. I takie informacje ujawnia każdy rząd. Lista specjalistycznego wyposażenia jest natomiast tajna i zawsze tak było.

 8. KrzysiekS

  Najciekawsze jest to że wydali do przodu czyli przekazali pieniądze za sprzęt którego jeszcze nie ma i ciekawe kiedy będzie.

 9. Zawisza_Zielony

  Kolejna szopka. A do postępowania ws zakupu f35 tez kazdy będzie miał dostęp.?

  1. Jacek

   oczywiście. będzie czarno na białym, że zakupiono. jak jawność to jawność. bez kompromisów.

 10. Dar 12

  Panowie bez przesady,ma być kontrola i tyle. Odpowiednie służby mają obserwować i działać jak trzeba .

Reklama