Siły zbrojne

US Army z nowym systemem ramp rozładunkowych

System RAIL jest częścią wspólnego programu badawczo-rozwojowego prowadzonego przez Centrum Systemów Systemów Pojazdów Naziemnych Armii U.S. Army oraz Centrum Badań i Rozwoju Inżynierów Armii USA.
Fot. US Army

Podczas rozładunku sprzętu wojskowego US Army w niemieckiej miejscowości Grafenwoehr zademonstrowano nowy prototypowy modułowy system ramp RAIL. Pozwoliło to na przyspieszenie całego procesu przemieszczania sprzętu US Army Europe.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Rozmieszczenie ponad 5000 pojazdów i elementów im towarzyszącym to niezwykłe wyzwanie logistyczne, dlatego 405. Brygada Wsparcia Polowego Armii połączyła siły z ekspertami ds. kontroli ruchu i transportu z 1. Kompanii Transportu Śródlądowego, 39. Batalionu Transportowego i użyła podczas tej operacji nowego prototypowego modułowego systemu ramp.

Czytaj też

RAIL, bo o nim mowa to modułowy system ramp, który można szybko zmontować w dowolnym miejscu. System RAIL jest częścią wspólnego programu badawczo-rozwojowego prowadzonego przez Centrum Systemów Pojazdów Naziemnych Armii U.S. Army oraz Centrum Badań i Rozwoju Inżynierów Armii USA. Zgodnie z dokumentem informacyjnym U.S. Transportation Command modułowa, elastyczna i ekspedycyjna zdolność systemu RAIL zapewnia krytyczny sposób transportu ciężkich platform w wielu teatrach i ma coraz większy potencjał.

Czytaj też

System RAIL, opracowany głównie z myślą o operacjach na szynach, może być również używany do załadunku sprzętu na ciężkie transportery i ciężarówki z naczepami. Składa się z wymiennych komponentów, które można szybko konstruować w różnych konfiguracjach w zależności od wymagań misji, co czyni go bardzo wszechstronnym.

Ciężarówka opancerzona z rodziny FMTV firmy Oshkosh podczas rozładunku przy użyciu systemu RAIL.
Fot. US Army

Komentarze