Reklama

Siły zbrojne

Ukraina organizuje przy granicy z Białorusią ćwiczenia struktur siłowych

Fot. Національна гвардія України/Facebook
Fot. Національна гвардія України/Facebook

Wkrótce w obwodzie rówieńskim na Ukrainie, przy granicy z Białorusią, mają odbyć się ćwiczenia z udziałem wszystkich struktur siłowych - podała policja w komunikacie. Obecnie - jak zapewnia straż graniczna - sytuacja jest pod kontrolą.

W środę w mieście Warasz w obwodzie rówieńskim odbyła się narada pod kierownictwem głównego komendanta policji Ihora Kłymenki poświęcona sytuacji na granicy Ukrainy i Białorusi. Wkrótce w regionie przygranicznym mają odbyć się "duże" ćwiczenia z udziałem wszystkich struktur siłowych, obrony terytorialnej i formacji obywatelskich - czytamy w komunikacie policji.

Przedstawiciel straży granicznej zapewnił, że obecnie sytuacja jest pod kontrolą, obrona granicy jest wzmacniana, a jej szczelność zwiększana.

Kłymenko zaapelował do mieszkańców przygranicznych terytoriów o zgłaszanie na policję "podejrzanych osób" przebywających w ich miejscowościach. "Naszym wspólnym celem jest niedopuszczenie do kryzysu migracyjnego i masowych zamieszek" - oznajmił.

Brygada szybkiego reagowania Gwardii Narodowej Ukrainy poinformowała na Facebooku, że wysłała już na zachód kraju swoje siły do obrony granicy.

Granica Ukrainy i Białorusi ma długość ponad tysiąca kilometrów.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Ruskie Krym oddawać

  Na pewno dadzą radę Ruskie potrafią tylko napadać regiony bez oporu. A jak już ktoś się weźmie w garść to łatwo sobie poradzi. Przykład z naszej historii.

  1. Z waszej histori to ten Krym?

  2. M

   Łatwo??

 2. Pucin :0

  Brawo Ukraina dobra odpowiedź.A my jak zwykle nie potrafimy zorganizować nawet prewencji dobrze wyposażonej i wojska do ochrony granicy.

 3. złośliwy

  Wpychanie Białorusi w ręce Moskwy.Cóż za finezja :).

  1. obserwator

   To raczej Putin wpycha Ukrainę i nie tylko w ręce NATO .

  2. Ja Sam

   Jak można kogoś wpychać w czyjeś ręce jak od dawna już tam jest. Co za finezyjne myślenie

  3. finezjo

   Od dawna,to według ciebie od kiedy?

Reklama