Reklama

Siły zbrojne

Tysiące śpiworów dla wojska

Autor. MON/IWspSZ

Krakowscy logistycy zamawiają kilkadziesiąt tysięcy śpiworów wz. 729A/MON z opcją na dodatkowe 30 tysięcy sztuk.

Jak czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu, zamieszczonym w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa ma zamiar pozyskać w latach 2022-2024 około 56 tysięcy śpiworów wz. 729A/MON. Zamawiający zarezerwował także możliwość podjęcia decyzji ws. zamówienia opcjonalnego, które wynosiłoby dodatkowe 30 tysięcy egzemplarzy.

W ciągu trzech lat trwania umowy ramowej baza otrzymałaby około 56 tysięcy śpiworów, które muszą zostać wyprodukowane według wymagań określonych w Wojskowej Dokumentacji Techniczno-Technologicznej 729A/MON. Ponadto ścisłe kryteria zostały postawione przed przyszłymi wykonawcami, gdyż zarządzanie jakością u nich musi spełniać wymagania zawarte w normach PN-EN ISO 9001:2015 i AQAP 2110.

Czytaj też

Śpiwór wz. 729A/MON stworzony został dla żołnierzy wykonujących zadania w zróżnicowanych warunkach klimatycznych w okresie całorocznym. Cały zestaw składa się z dwóch śpiworów - letniego i jesiennego, zaś ich budowa umożliwia umieszczenie śpiwora letniego we wnętrzu jesiennego, a w następstwie użytkowanie ich jako jednego kompletu (zestawu zimowego). Wyróżnikiem tego pierwszego jest przymocowana na stałe do kaptura moskitiera zabezpieczająca użytkownika przed owadami. Każdy ze śpiworów posiada dodatkowo pokrowiec, który za pomocą zamocowanych karabińczyków można przyczepić je do zasobnika piechoty górskiej wz. 987/MON.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu upływa 15 lutego bieżącego roku, o godzinie 8:00. Logistycy wyznaczyli jedyne kryterium wyboru najlepszej oferty tj. najniższa cena. Termin realizacji umowy ramowej upływa 30 listopada 2024 roku, zaś miejscem odbiorów śpiworów mają być składy materiałowe wszystkich regionalnych baz logistycznych. Największe szanse na zdobycie kontraktu będą mieli ci wykonawcy, którzy wykażą, że w ostatnich latach na rzecz Sił Zbrojnych RP wykonywali dostawy podobnych elementów ekwipunku.

Czytaj też

Reklama

Komentarze (2)

 1. SAS

  Czy będą tak dobre, jak spadochrony i buty?

  1. Monkey

   @SAS: Te spadochrony i buty są dobre, czy nie, bo różne opinie słyszę. Chociaż przewagę mają te negatywne.

  2. Alaris

   Monkey@ są dobre, ale nie stety ostatnio producenci dali ciała. Spadochrony już zostały wyjaśnione, a gościa od butów aresztowała żandarmeria.

  3. Monkey

   @Alaris: Dzieki.

 2. Norman

  Czy w polskiej armii wzorem usa angli francji nie można zamawiać namiotów peleryn śpiworów plecaków w jednolitym kamuflarzu szarym ew.tzw.foliage green. Taki kamuflarz maskuje się nocą dobrze w lesie a nawet w zimie i na piasku.dodatkowo wprowadzając nowy wzór maskowania który ślimaczy się 10 lat zostaniemy z magazynami fantów w kamuflarzu panterze.nawet sprzedaż w demobilu produktów w jednej barwie idzie lepiej.lub można to przekazać organizacjom proobronnym.

  1. DІM

   Niedawno znany youtuber opracował kamuflaż Legun, który pod każdym względem wymiata MAPĘ i starą wuzetę ale założę się o paczkę kondonów, że beton w MON nawet się tym nie zainteresuje. Lepiej uprawiać bechatex przez koleje 40-50 lat.

Reklama