Siły zbrojne

Trump: Polska poniesie część kosztów obecności amerykańskich żołnierzy, zbuduje też infrastrukturę

33 BLTr w Powidzu / Fot. B. Sulik
33 BLTr w Powidzu / Fot. B. Sulik

Polska poniesie część kosztów obecności amerykańskich żołnierzy, zbuduje też infrastrukturę, mam nadzieję, że będzie to piękna infrastruktura - powiedział w poniedziałek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

"Współpracujemy na wielu obszarach, głównie w obszarze wojskowym. Przemieścimy żołnierzy do Polski" - powiedział Donald Trump po tym jak podpisał wraz prezydentem Andrzejem Dudą deklaracji o pogłębieniu współpracy wojskowej Polski i USA.

Polska poniesie część kosztów, zbuduje też infrastrukturę. Mam nadzieję, że będzie to piękna infrastruktura. Przeniesiemy tam część żołnierzy i to oni (Polska- przyp. PAP) poniesie część kosztów; jesteśmy za to bardzo wdzięczni, ta umowa też to omawia

Donald Trump, prezydent USA

Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Mike Pompeo dodał, że Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Departament Obrony USA "wykonali ciężką i bardzo znaczącą pracę". "Jest to naprawdę dowód wzajemnego uszanowania i przyjaźni. Najprawdopodobniej będziemy przenosić inne jednostki z innych rejonów Europy do Polski, aniżeli ze Stanów Zjednoczonych" - zapowiedział.

Donald Trump na pytanie dziennikarza, czy w przyszłości będzie w Polsce więcej amerykańskich żołnierzy, odpowiedział: "o tym porozmawiamy jeszcze".

Źródło:
PAP

Komentarze