Siły zbrojne

Taktyczne spadochrony dla wojska

Fot. MON, 6. Batalion Logistyczny
Fot. MON, 6. Batalion Logistyczny

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął postępowanie na taktyczne spadochrony desantowe wraz z częściami zapasowymi. Chodzi o sprzęt umożliwiający dokonywanie skoków typu HALO i HAHO.

Ogłoszenie opublikowano 23 grudnia. W jego ramach planowane jest pozyskanie 160 spadochronów i osiem kompletów części  zamiennych, w  tym: 120 kompletów spadochronów desantowych taktycznych TPDS-LLT wraz z sześcioma kompletami części zamiennych w ramach zamówienia gwarantowanego i 40 kompletów spadochronów TPDS-LLT i dwa zestawy części zapasowe w ramach opcji.

Spadochron klasy TPDS-LLT jest spadochronem desantowym taktycznym z wolnym systemem otwarcia w układzie plecy-plecy. Jest przeznaczony do wykonywania skoków szkolno-treningowych, szkolno-bojowych i bojowych w tym do wykonywania skoków HALO/HAHO z pełnym wyposażeniem taktycznym skoczka oraz aparaturą tlenową, bez potrzeby stosowania spadochronu stabilizacyjnego.

Zainteresowane podmioty mogą składać swoje oferty do 12 lutego, a dostawy maja zostać przeprowadzone do 29 października przyszłego roku. W czasie oceny ofert spełniających szczegółowe kryteria techniczne pod uwagę będą brane cena (60 pkt. proc. kryterium oceny) i okres gwarancji (40 pkt. proc.). Inspektorat Uzbrojenia przewiduje rozpatrzenie propozycji maksymalnie 10 oferentów.

To już kolejne aktualnie prowadzone postępowanie na spadochrony dla polskich żołnierzy. W październiku ruszył m.in. wyjątkowo duży w skali ostatnich lat przetarg na 900 spadochronów desantowych.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.