Reklama

Siły zbrojne

Szpital wojskowy w Legionowie z pozwoleniem na budowę

Fot. Leszek Chemperek/CO MON
Fot. Leszek Chemperek/CO MON

W Legionowie ma powstać nowy wojskowy szpital, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W piątek Starosta Legionowski podpisał pozwolenie na budowę.

W piątek, 2 sierpnia w obecności szefa MON, Robert Wróbel Starosta Legionowski podpisał pozwolenie na budowę szpitala wojskowego w Legionowie, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego.
 
Jak przypomniał minister Błaszczak szpital będzie służył żołnierzom Wojska Polskiego, szczególnie z nowotworzonej 18. Dywizji Zmechanizowanej, ale także będzie służył mieszkańcom Legionowa i powiatu legionowskiego. Szef MON zwrócił uwagę, że dzięki nowej placówce opieki medycznej, mieszkańcy Legionowa, miasta które od zawsze związane jest z Wojskiem Polskim będą  mogli korzystać również z tego potencjału, jaki tworzy Wojsko Polskie.

To jest historyczna chwila. To jest czas, kiedy możemy powiedzieć, że kolejny etap inwestycji w postaci budowy wojskowego szpitala w Legionowie został dokonany

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej

Z inicjatywy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej w Legionowie powstanie nowy wojskowy szpital. Zostanie zbudowany na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ. Nowy szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Według założeń, szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. Będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W ramach nowej inwestycji planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych oraz oddziałów szpitalnych. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób - lekarzy, pielęgniarek oraz inny personel medyczny i pomocniczy. Podstawowym źródłem finansowania inwestycji będą środki resortu obrony narodowej.

Poprzez utworzenie szpitala w Legionowie powstanie 250 nowych miejsc pracy. To będą miejsca pracy właśnie związane z funkcjonowaniem szpitala, a więc to miejsca pracy, które zostaną przeznaczone dla lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. (…) Będą pracowali wybitni specjaliści, bo takich wybitnych specjalistów zatrudnia Wojskowy Instytut Medyczny. To są rzeczywiście lekarze należący do najlepszych w Polsce, a więc gwarantujący to, że poziom leczenia w tym szpitalu będzie wysoki – powiedział szef MON.

Minister poinformował także, że funkcjonująca dziś w Legionowie wojskowa przychodnia zostanie zintegrowana ze szpitalem i będzie dalej działała na rzecz mieszkańców.

Szef MON złożył podziękowania na ręce Starosty Legionowskiego oraz gen. dyw. prof. Grzegorza Gieleraka, Dyrektora WIM za dotychczasową współpracę przy projekcie. - Dziękuję za sprawność w przygotowaniu najpierw dokumentacji - te podziękowania składam na ręce pana generała, dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego i dziękuję panu staroście za sprawne przeanalizowanie dokumentacji i wydanie pozwolenia na budowę – dodał minister.

Reklama

Komentarze (1)

  1. krus

    Pytanie po co? Skoro w szpitalu przy ulicy Szaserów brakuje lekarzy specjalistów, którzy odeszli nie zgadzając się z polityką dyrektora i oszczędnościami w leczeniu pacjentów.. To w Legionowie będą?

Reklama