Reklama

Siły zbrojne

Szkoła Podoficerska SONDA zaprasza na szkolenia "Trenuj z Wojskiem"

Autor. spsonda.wp.mil.pl

W dniu 4 lutego br. na terenie Szkoły Podoficerskiej SONDA w Zegrzu odbędzie się jednodniowe szkolenie organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Obrony Narodowej „Trenuj z Wojskiem w Ferie”, której celem jest zdobycie podstawowych umiejętności obronnych i wojskowych oraz promocja Wojska Polskiego i służby wojskowej.

Reklama

Jak czytamy na stronie Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), obecny rok przynosi nowe wyzwania i nowe zadania. Szkoła Podoficerska SONDA w tym roku planuje przeszkolić na kursach podoficerskich, kwalifikacyjnych oraz wyrównawczych ponad 2300 kandydatów. Dodatkowo instruktorzy szkoły przeprowadzą szkolenia dla funkcjonariuszy Służby Więziennej. A już 4 i 18 lutego oraz 11 marca br. w godzinach 8.00 – 16.00, na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbędzie się jednodniowe szkolenie dla ochotników, którzy zgłosili się do projektu „Trenuj z Wojskiem".

Reklama
Autor. spsonda.wp.mil.pl
Reklama

Najbliższe szkolenie (4 lutego br.) będzie dotyczyć podstaw walki w bliskim kontakcie, obrony przed bronią masowego rażenia, obsługi broni, terenoznawstwa, przeszkolenia strzeleckiego i medycznego, powszechnej obrony przeciwlotniczej oraz taktyki walki. Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na 20-to osobowe grupy szkoleniowe. Zajęcia odbywać się będą w terenie otwartym oraz zamkniętym, w związku z czym należy wziąć pod uwagę m.in. warunki atmosferyczne i możliwość pobrudzenia odzieży wierzchniej. Więcej szczegółów, przydatnych dla chętnych znajduje się na stronie jednostki.

Czytaj też

Celem szkoleń jest jest zdobycie podstawowych umiejętności obronnych i wojskowych oraz promocja Wojska Polskiego i służby wojskowej. Uczestnikiem zajęć może być osoba w wieku 15-65 lat (osoba poniżej 18 lat – za pisemną zgodą rodzica/opiekuna), posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie i nie będąca obywatelem innego kraju. Koordynatorem projektu jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Organizatorem szkoleń – Szkoła Podoficerska SONDA w Zegrzu.

W ogłoszeniu czytamy, że w szkoleniu może wziąć udział 160 szkolonych (łącznie 480 uczestników po 160 w każdym terminie), którzy zgłosili chęć uczestnictwa. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jest możliwość wpisania się na listę rezerwową (bez gwarancji uczestnictwa). Uczestnictwo w szkoleniu należy zgłaszać poprzez kontakt mailowy [email protected].

Czytaj też

Dotychczas instruktorzy Szkoły Podoficerskiej SONDA przeszkolili 2728 osób, w tym 1200 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w brygadach Obrony Terytorialnej, 434 żołnierzy zawodowych WOT i wojsk operacyjnych na kursach stacjonarnych w Zegrzu i 454 żołnierzy zawodowych wojsk operacyjnych w kursach zamiejscowych. Wszyscy otrzymali promocję na pierwszy stopień podoficerski.

Reklama

Komentarze

    Reklama