Reklama

Siły zbrojne

Szef SKW złożył rezygnację

Fot. Gov.pl

W dniu 20 października 2022 r. gen. bryg. Maciej Materka po prawie 5 latach pracy złożył rezygnację z funkcji Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Komunikat dotychczasowego szefa SKW opublikowany został na stronie służby.

Reklama

Podjąłem decyzję o zakończeniu służby i na ręce premiera Mateusza Morawieckiego złożyłem rezygnację z funkcji Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego - poinformował w piątek gen. bryg. Maciej Materka. "Po prawie 5 latach pracy na tym stanowisku pozostawiam Służbę ukompletowaną, dobrze wyposażoną i doskonale przygotowaną do realizacji jej ustawowych zadań, a przede wszystkim gotową do stawienia czoła bieżącym zagrożeniom i wyzwaniom" - podkreślił.

Reklama

"Pragnę serdecznie podziękować wszystkim żołnierzom, funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym Służby Kontrwywiadu Wojskowego za udzielone mi wsparcie, za ich codzienny trud i wkład pracy na rzecz bezpieczeństwa Państwa, a także za postawę, która była dla mnie inspiracją." - dodał.

Gen. bryg. Maciej Materka zaznaczył, że pozostanie aktywny w obszarze bezpieczeństwa w sferze publicznej.

Reklama
Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (3)

 1. X

  A podobno nie zmienia się konia...

  1. Echoes222

   takiego ktory tonie? Pewnie ze sie zmienia ;)

 2. Grzyb108

  Napewno to co mowia to polowa prawdy jak nie mniej

 3. Valdi

  Przypomnijmy restauracja 🦉🦉🦉 i przyjaciele 😱😱 super zabawa z rykoszetem. 🌠🌠🌠🌠 Spadająca kometa W Niemczech cyberpunk a tutaj 4 śpiących Czyżby ślady NKWD

Reklama