Siły zbrojne

Szef MON: pełne wynagrodzenie dla żołnierzy, którzy zakazili się koronawirusem na służbie w projekcie ustawy

Fot. MON
Fot. MON

W projekcie ustawy przeciwcovidowej procedowanej w Sejmie znalazły się zapisy, które pozwolą żołnierzom zachować pełne wynagrodzenie, jeśli do zakażenia koronawirusem lub skierowania na kwarantannę doszło w wyniku wykonywania zadań służbowych - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak.

"W najnowszej +ustawie przeciwcovidowej+, która wczoraj została przyjęta przez Komisję Zdrowia znalazły się zapisy, które pozwolą zachować pełne wynagrodzenie żołnierzom, którzy zakazili się koronawirusem lub znaleźli się na kwarantannie w wyniku wykonywania zadań służbowych" - napisała szef MON na swoim profilu na Twitterze.

Sejmowa komisja zdrowia w nocy z środy na czwartek zakończyła prace nad czterema poselskimi projektami dotyczącymi walki z epidemią. Za wiodący uznała projekt PiS. W czwartek Sejm dalej debatuje nad projektem i zapewne go uchwali; następnie trafi on do Senatu.

Podczas prac Komisja przyjęła poprawkę Bolesława Piechy (PiS), aby żołnierze, funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, mieli prawo do 100 proc. uposażenia w razie kwarantanny lub izolacji.

W czwartek Błaszczak poinformował też na Twitterze, że żołnierze Wojska Polskiego działają obecnie w 57 punktach wymazowych, gdzie pobierają materiał do badania na obecność koronawirusa. "Do tej pory żołnierze pobrali już 220 tysięcy wymazów. 30 proc. z nich zostało pobranych w punktach drive-thru" - napisał szef MON.

W czwartek resort zdrowia podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 12 107 osób. Z powodu tej choroby zmarło 168 osób. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii.

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.