Siły zbrojne

Syryjska armia powtrzymała izraelski atak rakietowy

Fot. Master Sergeant Kevin J. Gruenwald/U.S.A.F.
Fot. Master Sergeant Kevin J. Gruenwald/U.S.A.F.

Syryjska obrona powietrzna przechwyciła w poniedziałek "wrogie cele" nad Damaszkiem — podały syryjskie media państwowe. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka był to atak izraelski.

„Obrona przeciwlotnicza przechwyciła wrogie cele nad Damaszkiem” - poinformowała państwowa agencja informacyjna SANA. Agencja AFP donosi o potężnych eksplozjach nieopodal stolicy Syrii.

"Co najmniej sześć pocisków było wycelowanych w pozycje reżimu i sojuszniczych milicji Iranu na południe od stolicy Damaszku” - oświadczył szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

Syryjskie źródła podają, że główne uderzenie było wymierzone w duży irański skład amunicji w Dżabal al Mane w pobliżu miasta Kiswa, gdzie mieszczą się obiekty irańskich Strażników Rewolucji, ok. 15 km na południe od centrum Damaszku.

Izrael wielokrotnie już atakował w Syrii obiekty, należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez libański Hezbollah. Władze Izraela konsekwentnie podkreślają, że nie pozwolą Syrii stać się przyczółkiem dla irańskich sił zbrojnych.

Źródło:
PAP

Komentarze