Reklama

Siły zbrojne

Rozporządzenie MON ws. podwyżki dla wojska opublikowane w Dzienniku Ustaw

wojsko polskie
Fot. 18 Dywizja Zmechanizowana (@Zelazna_Dywizja)/Twitter

W Dzienniku Ustaw opublikowano w czwartek rozporządzenie ministra obrony o podwyżce uposażeń żołnierzy zawodowych o 400 zł.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Rozporządzenie dotyczy świadczeń wypłacanych od 1 marca i przysługujących we wszystkich grupach uposażenia. Zgodnie z rozporządzeniem uposażenie w grupie szeregowych wynosi 4960 zł, sierżantowi przysługuje 5940 zł, a chorążemu 6380. W grupie najmłodszych oficerów – żołnierzy w stopniu podporucznika – stawka wynosi 6700 zł, żołnierzowi w pierwszym generalskim stopniu przysługuje 11800, w najwyższej grupie - generałów i admirałów – uposażenie wynosi 18150 zł.

Czytaj też

Oprócz uposażenia zasadniczego żołnierzom przysługują dodatki i nagrody.

Czytaj też

Jak informował na początku marca wiceminister, szef MON Mariusz Błaszczak, przeciętne wynagrodzenie w wojsku wraz z dodatkami wynosi obecnie 7976 zł.

Czytaj też

Od 1 marca na mocy rozporządzenia prezydenta wzrosła kwota bazowa będąca podstawą uposażenia żołnierzy. Wzrost wyniósł blisko 13 proc., przy czym uposażenie zasadnicze wzrosło o 400 zł, a ok. 480 zł przeznaczono na przysługujący po 15 latach dodatek za długoletnią służbę i na nagrodę roczną.

Źródło:
PAP

Komentarze