Reklama

Siły zbrojne

Rosyjskie samoloty wojskowe naruszyły przestrzeń powietrzną Finlandii?

Fot. mil.ru.
Fot. mil.ru.

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe naruszyły przestrzeń powietrzną Finlandii - informuje Ministerstwo Obrony tego kraju w oświadczeniu opublikowanym na stronach internetowych. 

Do zdarzenia doszło we wtorek rano nad Zatoką Fińskiej. W oświadczeniu nie przekazano jakie samoloty miały naruszyć przestrzeń powietrzną, poinformowano jedynie, że fiński myśliwiec F/A-18 Hornet poderwał się do lotu w celu identyfikacji obcych maszyn.

Więcej: Rosyjskie bombowce dokonały pozorowanego ataku na Szwecję. Impuls dla debaty dotyczącej szwedzkiego bezpieczeństwa

W odpowiedzi Rosyjski MON poinformował, że bombowce Tu-22 eskortowane przez myśliwce Su-27 przeleciały blisko granicy z Finlandią, ale zaprzeczył wtargnięciu w przestrzeń powietrzną tego kraju.

To już drugi taki przypadek w ciągu miesiąca. Wcześniej rosyjscy wojskowi tłumaczyli, że samoloty zbliżył się do fińskiej przestrzeni powietrznej z powodu złej pogody.

Więcej: Lotniczy incydent na granicy Japonii i Rosji

W 2008 r. Finlandia ogłosiła plany zakupu 12 nowych systemów radarowych z powodu incydentów w strefie granicznej. Pierwszy radar został wdrożony do użycia w styczniu.

(MG)
Reklama

Komentarze

    Reklama