Siły zbrojne

Rosja sprawdza gotowość wojsk. W całym kraju

Fot. mil.ru.
Fot. mil.ru.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu ogłosił podczas telekonferencji, że w kwietniu odbywać się będzie zaplanowany sprawdzian gotowości sił zbrojnych po cyklu zimowego szkolenia. Oznacza to ponad 4 tys. ćwiczeń o różnej skali, ze szczególnym uwzględnieniem Wschodniego Okręgu Wojskowego, gdzie audyt przeprowadzą przedstawiciele Sztabu Generalnego.

Podczas telekonferencji, która odbyła się 6 kwietnia w Centrum Kontroli Obrony Narodowej Federacji Rosyjskiej minister obrony Siegiej Szojgu oficjalnie ogłosił rozpoczęcie testu gotowości operacyjnej na szczeblu strategicznym i taktycznym, obejmującego zarówno systemy dowodzenia oraz symulacje, jak i realne ćwiczenia w przemieszczaniu, rozwijaniu i wprowadzaniu do walki jednostek bojowych. Na poligonach będą się odbywały ćwiczenia taktyczne, taktyczno-specjalne oraz symulowane starcia. Minister zażądał zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa zarówno personelu jak i sprzętu, szczególnie podczas przemieszczania się z baz do miejsc realizacji zadań.

Łącznie w kwietniu na terenie 101 poligonów i 520 obiektach szkolno-treningowych ma odbyć się 4 048 ćwiczeń o różnej skali, w tym 812 ćwiczeń bilateralnych. Będą one obejmowały wszystkie okręgi wojskowe i szeroki zakres obszarów, w tym działania Floty Północnej w obszarach arktycznych, na Wyspach Kurylskich i Kamczatce.

Jednocześnie we Wschodnim Okręgu Wojskowym w ramach tego cyklu szkoleń zostanie przeprowadzony audyt z udziałem komisji Sztabu Generalnego. Główne szkolenia bojowego Wschodniego Okręgu Wojskowego odbędą się na poligonach Cugoł w Kraju Zabajkalskim i Siergiejewski w obwodzie samarskim. W pozostałych okręgach wojskowych oraz we Flocie Północnej kontrole przeprowadzane zostaną na poziomie dowództw odpowiednich wojsk.  

Reklama
Reklama

Komentarze