Reklama

Siły zbrojne

Rosja prosi Tadżykistan o amunicję do artylerii

Uragan-1M. Fot. mil.ru

Ukraiński wywiad wojskowy (HUR) oświadczył we wtorek, że Rosja próbuje kupić w poradzieckich państwach Azji Centralnej, np. w Tadżykistanie, pociski do systemów artyleryjskich wyprodukowanych jeszcze w ZSRR.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"Niedawno rosyjska Federalna Służba ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej zwróciła się do ministerstwa obrony Tadżykistanu z zapytaniem na temat dostarczenia pocisków 220 mm do systemów rakietowych Uragan" - oświadczył HUR w komunikacie w serwisie Telegram.

Czytaj też

Wywiad dodał, że Rosjan interesują też pociski do haubic Piwonia (Pion) i silniki do bojowych wozów piechoty BMP-1 i BMP-2, "które przechowywane są w dużej liczbie w magazynach wojskowych w Tadżykistanie".

Reklama

HUR podał także, że Rosjanie proponują żołnierzom rezerwy i pracownikom MSW Tadżykistanu podpisanie kontraktu z rosyjskimi siłami zbrojnymi. Podobne zachęty rozsyłane są do absolwentów uczelni wojskowych w Kirgistanie.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (6)

 1. Marcyk

  To bardzo dobra wiadomość !

 2. Żelazny

  No to są w desperacji, nie wiem po co zaczynali jak mają gołą du..ę

  1. Valdore

   Bo wg Putina to miały byc 3 dni a nie 6 miesięcy. A podobno zamierzali walczyć z NATO:))

  2. Jaszczur

   Właśnie to jest najtragiczniejszy aspekt tego wszystkiego że wódz jakiegoś państwa może byś tak bardzo oderwany od rzeczywistości ... Nie wiem co trzeba mieć w głowie by myśleć że Ukraina się podda w miesiąc , USA i UE dadzą kosmetyczne sankcje albo wogule nie zareagują . Moim zdaniem w ciągu najbliższych 2 tyg coś się wydarzy bo Putin i jego koledzy walczą już nie o Ukrainę ale o swoje życie

  3. Chyżwar

   @Jaszczur A wiesz jak działa ruski system? Otóż raporty nie oddawały rzeczywistości. Nikt nie chciał lecieć ze stołka, więc były tak pisane, żeby podobały się putinowi. I dotyczyło to zarówno danych wywiadowczych dotyczących samej Ukrainy. Danych i analiz dotyczących tego, jak zareaguje Zachód a także tych dotyczących możliwości własnej gospodarki i rosyjskiej armii.

 3. szczebelek

  To poszaleli nikt nie policzyl, że amunicji wystarczy na pół roku xd

  1. TakTak

   I tak sporo. POnoc sa kraje ze na 3-4 dni

  2. Jaszczur

   Francja zużyła swoją w ciągu paru dni w Libii .... Mimo posiadanego lotnictwa transportowego musieli korzystać z lotnictwa USA by latać do Mali swego czasu .... Armię całego świata są w rozkładzie bo nikt nie liczył że będą jeszcze wojny . Dlatego jakby przyszło co do czego to znowu będzie ilości kluczowa i wojna niczym IIWŚ z tą różnicą że więcej ludzi a o wiele mniej sprzętu

 4. Jaszczur

  Prawda jest taka że ani Rosja ani żaden inny kraj na świecie nie jest w stanie prowadzić dziś takiej wojny by to wyglądało jak IIWŚ ... USA jak i Chiny nie mają takiej mocy przemysłu by zapewnić stałe nieprzerwane dostawy na wojnę o dużej intensywności- o innych państwach nawet nie wspomnę ... Tylko że każdy to rozumie prócz Putina i jego bandy debili . USA i Chiny mogły by to zrobić ale to też trzeba czasu tak samo jak ruskim tylko że im to jeszcze więcej

 5. RAF!!!

  Jeśli walą po 40tys pocisków dziennie, to w końcu musi im zabraknąć.

 6. Chyżwar

  Chłopaki się przeliczyli więc teraz próbują śpiewać "swiaszcziennają wojnę".

Reklama