Reklama

Siły zbrojne

Raport z wojny: 376 dzień walk, 6 marca

Autor. Defence24

Ukraińskie drony uderzają w całej Rosji; blackout w Sewastopolu; Rosjanie odpuszczają w Wuhłedarze; nieudany kontratak pod Bachmutem - sytuacja obrońców coraz bardziej dramatyczna.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Darek S.

    Wnioskuję z tego, że przewagę wywalczy ta strona, która będzie mogła bez problemów kupować chińskie w miarę tanie drony w dużych ilościach. Nie oszukujmy się nikt na świecie, nie jest w stanie ich wyprodukować więcej i taniej niż Chiny. 80 % dronów używanych przez Ukraińców, to chińskie tanie konstrukcje, nie amerykańskie. Już teraz, pomimo znacznie mniejszego budżetu, fabryka świata, Chiny wydaje się mają miażdżącą przewagę w mocach produkcyjnych tego typu urządzeń nad mocarstwem na glinianych nogach USA. Amerykańscy miliarderzy, za późno sobie zdali sprawę do czego doprowadzili, z powodu zwykłej chciwości. Każdy rok zwłoki z podjęciem ostatecznej konfrontacji, tylko zwiększa przewagę Chin.

    1. Mirek100

      Nie wiem z czego to wnioskujesz ale na pewno dronami produkowanymi przez Chiny wojny się nie wygra bo są to głównie drony służące do nagrywania filmików i obsługi imprez. Jak do tej pory nie widzę aby ci "chciwi amerykańscy miliarderzy " doprowadzili do jakiejś katastrofy militarnej, tym bardziej że najbardziej zaawansowane układy scalone są niedostępne dla Chin a bez tego trudno będzie uzyskać przewagę w wojnie elektronicznej, która to przewaga jest podstawą w wojnie powietrznej (i nie tylko).

Reklama