Reklama

Siły zbrojne

Przetarg na hełmy lotnicze

Samolot MiG-29 /Fot. Defence24
Samolot MiG-29 /Fot. Defence24

Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił przetarg na zakup 80 hełmów ZSz-7AP oraz 20 hełmów lotniczych HGU-55/P.

Inspektorat Uzbrojenia opublikował w środę ogłoszenie o zamówieniu hełmów wojskowych w ramach "dostawy sprzętu wysokościowo-ratowniczego". Ogłoszenie składa się z dwóch części. W pierwszej, oczekuje się od dostawcy dostarczenia 20 sztuk hełmów lotniczych HGU-55/P lub równoważnych do dla pilotów samolotów transportowych CASA C-295M. Druga dotyczy zakupu 80 sztuk hełmów twardych ZSz-7AP i takiej samej liczby masek tlenowych KM-34D lub równoważnych dopuszczonych do eksploatacji na samolotach TS-11, MiG -29 i Su-22 będących na wyposażeniu Sił Powietrznych RP.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu został wyznaczony na 26 luty 2019 r., na godzinę 9:00. Inspektorat przewiduje, że ograniczy liczbę wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert do 10. Wykonawcy zostaną wybrani na podstawie oceny punktowej - punkty maja być przyznawane za liczbę dotychczas zrealizowanych dostaw takiego sprzętu w ciągu ostatnich pięciu lat. O ostatecznym wyborze dostawcy Inspektorat zdecyduje na podstawie najniższej ceny (waga 60%) oraz warunków udzielonej przez dostawcę gwarancji (waga 40%).

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (9)

 1. Odyn

  Aejiji F22 nie są na sprzedaż !! A jak by zamknąć szpotale to można by kupić 4 Nimitz'e co roku.

 2. Bomba, Kapitan Bomba

  Stalowe hełmy niech modernizują dalej, do tego też się nadadzą .

 3. Lucjan

  Kolejna inwestycja w złom, co jeszcze zrobią żeby zmarnować nasze pieniądze?

 4. adams

  Przepraszam a czy w MON skończyła się już analiza techniczna dotycząca pozyskania kuchni polowych??? i czy MON załatwił jakiś transfer technologi ???

 5. jan

  to teraz czas na cywilizowane hełmy czołgowe

 6. Odyn

  80 hełmów ZSz-7AP to razem do 25 000 około 20 hełmów HGU-55/P. To razem 20 000 około Razem około 45 000 i POTRZEBA DO TEGO PRZETARGU !!! KTÓREGO KOSZT Z PEWNOŚCIĄ CO NAJMNIEJ DORÓWNA LUB PRZEWYŻSZY CENE SPRZĘTU.

 7. Feluś

  A może by stare przemalować ? i będą jak nowe !

 8. aejiji

  Miejsce MiGów jest w muzeum. Gdybyśmy zerwali konkordat to za zaoszczędzone pieniądze Polska mogłaby co roku kupić 4 sztuki F-22.

 9. Marek

  Kurcze chcą kupić jedynie 100 hełmów i przy tak małym zamówieniu najniższa cena jest najważniejsza? Wstyd!

Reklama