Reklama

Siły zbrojne

Przemysław Czarnek w pokoju Twitterowym Defence24.pl. Rozmowy o Edukacji dla Bezpieczeństwa

Autor. Defence24.pl

Defence24.pl organizuje pokój twitterowy, w którym będą się toczyć rozmowy o przygotowaniu obronnym młodzieży. Udział w pokoju zapowiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Start w poniedziałek 8 sierpnia o godzinie 20:00.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Wojna na Ukrainie pokazała, jak ważne jest przygotowanie obronne całego społeczeństwa, a nie tylko Sił Zbrojnych. Istotną rolę odgrywa tutaj również odpowiednia edukacja. Ministerstwo Edukacji i Nauki, w porozumieniu z MON, przygotowało zmiany do podstawy programowej przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa, mające w większym stopniu odzwierciedlić kwestie obronne.

Czytaj też

Przyjęte niedawno przez MEiN zmiany w podstawie programowej Edukacji dla Bezpieczeństwa, jakie będą realizowane od 8 klasy szkoły podstawowej przez dwa lata nauki, to jednak tylko pierwszy krok w kierunku dostosowania systemu oświaty do potrzeb wynikających z obecnej sytuacji w zakresie bezpieczeństwa.

Reklama

Kwestia ta wymaga publicznej dyskusji i zaangażowania ekspertów, żołnierzy Wojska Polskiego w służbie czynnej i rezerwie oraz organizacji pozarządowych, w celu wypracowania i wdrożenia jak najlepszego modelu edukacji, pozwalającego przygotować młodzież na zagrożenia.

Czytaj też

Dyskusja na temat Edukacji dla Bezpieczeństwa prowadzona jest między innymi na portalu Defence24.pl. Zapraszamy dziś (poniedziałek 8 sierpnia) na godzinę 20:00 na profil Twitterowy Defence24.pl i do dyskusji odbywającej się w wirtualnym pokoju na temat zmian w programie przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa. Udział w dyskusji zapowiedział Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek. Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Komentarze

    Reklama