Reklama

Siły zbrojne

Polskie F-16 wróciły z Litwy

Fot. Airman 1st Class Ryan Conroy/USAF.
Fot. Airman 1st Class Ryan Conroy/USAF.

4 kwietnia w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbyło się uroczyste powitanie Polskiego Kontyngentu Wojskowego ORLIK-10.

Reklama

W 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbyło się uroczyste powitanie Polskiego Kontyngentu Wojskowego ORLIK-10.

Reklama

Ważnym elementem uroczystości było przekazanie dowodzenia PKW ORLIK 10 pomiędzy Dowództwem Operacyjnym RSZ, a Dowództwem Generalnym RSZ.

Za bezpieczne i pełne poświęcenia wykonanie zadań mandatowych, podziękował żołnierzom PKW ORLIK -10, Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk pil. Tomasz Jatczak. Sukces Waszej misji nie wziął się znikąd" – zaznaczył Dowódca 2SLT - to lata szkolenia i świetnego przygotowania do realizacji zadań. Udowodniliście, że jako Siły Zbrojne, jako Siły Powietrzne wykonujecie zadania na najwyższym poziomie".

Reklama

Czytaj też

Zwracając się do zebranych, płk pil. Paweł Stajniak – Dowódca PKW ORLIK -10, powiedział:"przyszło nam wykonywać zadania mandatowe w czasie szczególnym. Uważam że tylko tak dobrze dobrany personel był w stanie dostosować się do panującej sytuacji i wykonywać zadania mandatowe na tak wysokim poziomie. Dziękuję Wam za ogromny wkład pracy, zaangażowanie i sumienność. To nasz wspólny sukces. Wspólnie jesteśmy w stanie wykonać wszystkie najbardziej wymagające zadania. Jestem dumny z tego że mogłem Wami dowodzić."

Wojna w Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Misja Baltic Air Policing (BAP) w ramach wojskowego nadzoru przestrzeni powietrznej państw bałtyckich jest prowadzona w oparciu o rotacyjny system dyżurów pełnionych przez kolejne państwa sojusznicze. Państwa NATO wysyłają wojska i myśliwce do ochrony bałtyckiej przestrzeni powietrznej od marca 2004 roku, kiedy Litwa, Łotwa i Estonia zostały członkami NATO. Od tego czasu 14 krajów partnerskich jest zaangażowanych w misję NATO Air Policing w krajach bałtyckich.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama