Siły zbrojne

Pierwsze zadania ogniowe na zgrupowaniu MARS-19

MARS-19. Fot. kpt. Remigiusz Kwieciński
MARS-19. Fot. kpt. Remigiusz Kwieciński

W ośrodku szkolenia CSAiU zainaugurowano zgrupowanie pododdziałów Wojsk Rakietowych i Artylerii. Kilkadziesiąt minut później artylerzyści 3. dywizjonu artylerii rakietowej wykonywali już pierwsze zadania ogniowe.

Zgrupowanie zainaugurowano 19 listopada br. uroczystą zbiórką ćwiczących z udziałem Zastępcy Szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk Andrzeja Kupisa, dowódców pułków artylerii oraz przedstawicieli jednostek i instytucji zabezpieczających szkolenie - informuje kpt. Remigiusz Kwieciński.

image
MARS-19. Fot. kpt. Remigiusz Kwieciński

Po zapoznaniu z najważniejszymi zadaniami tegorocznego zgrupowania przeprowadzono szczegółowy instruktaż z zasad bezpieczeństwa obowiązujących na obiektach toruńskiego ośrodka szkolenia, a następnie dowódca 23. pułku artylerii płk Grzegorz Potrzuski określił cele szkolenia i najważniejsze zadania przewidziane do realizacji przez artylerzystów z Bolesławca.

image
MARS-19. Fot. kpt. Remigiusz Kwieciński

Bezpośrednio po zbiórce pododdziały przystąpiły do realizacji szkolenia bojowego. Podczas zajęć ze strzelania i kierowania ogniem podwładni ppłk Piotra Kobyłeckiego dowódcy 3. dywizjonu artylerii rakietowej - doskonalili wykonywanie norm taktycznych i zadań bojowych.

image
MARS-19. Fot. kpt. Remigiusz Kwieciński

Przeprowadzony przez dowódcę dywizjonu Trening Kierowania Ogniem ze strzelaniem amunicją bojową był sprawdzianem wyszkolenia obsług i sprawdzeniem umiejętności kierowania ogniem przez dowódców baterii.

Komentarze (3)

 1. Dark

  Jak już się czegoś uczą to aby tak nie rozmieszczać pojazdów ... jedna kasetówka i ze zgrupowania nie zostałoby nic ... porażka nie szkolenie, przygotowanie powinno obejmować działanie w środowisku pełnego zagrożenia. Mam nadzieję że tym razem mieli buty i kompletne mundury ...

  1. Lolek

   Jakbyś nie zauważył to są ćwiczenia a nie wojna. Moze akurat te zdjęcie jest przed rozpoczęciem ćwiczeń

 2. Toruńczyk

  Słychać chłopaków prawie codzienne.

 3. Balbina

  Oby nie wystrzelali całych zapasów magazynowych ;-)