Reklama

Siły zbrojne

Okręty Rosji, Iranu i Chin po wspólnych ćwiczeniach

Autor. Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej

Okręty wojenne Iranu, Rosji i Chin przeprowadziły w piątek wspólne manewry na Morzu Arabskim; ćwiczono m.in. ostrzał celów powietrznych i morskich - podał irański dziennik „Tehran Times”. Manewry odbywały się na akwenie o powierzchni 17 tys. km kwadratowych.

Reklama

Okręty marynarek wojennych trzech krajów ćwiczyły różne taktyki i działania operacyjne, takie jak ratowanie płonących statków, jednostek porwanych przez piratów, strzelanie do celów morskich czy ostrzał celów powietrznych nocą.

Reklama

"Celem manewrów jest wzmocnienie bezpieczeństwa (...) w regionie, promocja współpracy naszych trzech krajów i pokazanie zdolności do wspólnego wspierania pokoju światowego i bezpieczeństwa morskiego" - skomentował irański admirał Mostafa Tajeddini.

Czytaj też

"W trakcie działań praktycznych okręty marynarki wojennej Rosji wspólne z jednostkami z Chin i Iranu przeprowadziły ostrzał artyleryjski celu morskiego, przećwiczyły wspólne manewry taktyczne, wykonały zadania poszukiwawczo-ratownicze na morzu" - przekazało w oświadczeniu rosyjskie ministerstwo obrony.

Reklama

Admirał Tajeddini dodał, że ćwiczenia mają na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa międzynarodowego handlu morskiego oraz wymianę doświadczeń operacyjnych i taktycznych.

Były to już trzecie wspólne ćwiczenia flot wojennych Iranu, Rosji i Chin.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

 1. Palmel

  tam też się amerykanie muszą teraz pilnować

  1. Alaris

   Czego? Patrząc na Marynarki tych trzech krajów tylko Chiny wysłały coś wartościowego.

  2. Rus (dałn)ol

   Zwłaszcza tych irańskich :D , a zaraz tych Korei płn.

  3. Chyżwar

   Przypatrz się dobrze rosyjskim okrętom. To pływające muzeum jest. Iran to jaja do kwadratu. Zostaje tylko to, co przysłały Chiny, Choć tym też nie da się wyżej wałka podskoczyć.

Reklama