Reklama

Siły zbrojne

Nowy zastępca dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej

Fot. 1. WBPanc
Fot. 1. WBPanc

Płk Renart Skrzypczak objął stanowisko zastępcy dowódcy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki.

Uroczystość przywitania nowego zastępcy dowódcy odbyła się w poniedziałek 1 lutego w Sali Tradycji 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, o czym jednostka poinformowała w komunikacie. Renart Skrzypczak został też wyznaczony na stopień pułkownika.

Płk Renart Skrzypczak jest absolwentem m. in.: Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę zawodową rozpoczął od stanowiska dowódcy plutonu w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie i w niej służył do chwili obecnej, na stanowiskach dowódczych i sztabowych (ostatnio był szefem sztabu 10 BKPanc.). Uczestniczył w misjach wojskowych poza granicami Polski w Iraku, Czadzie oraz dwa razy w Afganistanie.

Po odczytaniu rozkazu personalnego gen. bryg. Jarosław Górowski, dowódca 1.WBPanc, powitał swojego zastępcę, oraz w kilku słowach przedstawił jego osobę kadrze dowódczej.

Witam pana pułkownika w szeregach naszej brygady, cieszę się, że na zastępcę został powołany rasowy czołgista, z potężnym doświadczeniem, który przeszedł wszystkie szczeble dowodzenia, od dowódcy plutonu do szefa sztabu brygady. Podczas wspólnej służby w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie i w ramach misji w Afganistanie dał się poznać jako oficer kompletny. Jestem przekonany, że pan pułkownik będzie dużym wsparciem dla mnie i dla całej brygady.

gen. bryg. Jarosław Górowski

Pułkownik Skrzypczak przemawiając do zebranych podziękował za serdeczne powitanie i również wyraził nadzieję na efektywną współpracę.

Całą moją dotychczasową służbę spędziłem w strukturach 10 Brygady Kawalerii Pancernej, jest to dla mnie nie tylko nowa brygada ale również nowe wyzwanie, każdy żołnierz jest indywidualnością, każdy ma swoje doświadczenia, dlatego szczególnie w pierwszych miesiącach osobiście postaram się wyrobić zdanie o każdym z was

płk Renart Skrzypczak

Na zakończenie dowódca brygady przedstawił kadrę dowódczą oraz szefów sekcji warszawskiej brygady.

Reklama
Reklama
image
Fot. 1. WBPanc
image
Fot. 1. WBPanc 
image
Fot. 1. WBPanc
Reklama

Komentarze (1)

  1. Mireq

    Bóg Honor Ojczyzna

Reklama