Reklama

Siły zbrojne

MON wyznaczył zastępców Inspektora Wojsk Lądowych i Dowódcy KWS

Fot. MON

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak z dniem 1 lutego wyznaczył dwóch oficerów na stanowiska Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych i zastępcy Inspektora Wojsk Lądowych Dowództwa Generalnego RSZ. Na stanowisko zastępcy Dowódcy KWS został wyznaczony po raz kolejny płk Robert Kopacki. Z kolei zastępcą Inspektora Wojsk Lądowych i szefem Zarządu Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych zostanie gen. bryg. Jarosław Górowski.

Reklama

Czytaj też

Generał brygady Jarosław Górowski od 20 marca 2020 roku był dowódcą 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, zaś wcześniej (w latach 2019-2020) był szefem sztabu 18. Dywizji Zmechanizowanej. W Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych natomiast pełnił funkcję szefa Oddziału Operacyjnego będąc zarazem zastępcą szefa Zarządu Operacyjnego J3. Przedtem, od 2015 roku był szefem szkolenia 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. W latach 2010-2014 dowodził natomiast 24. batalionem ułanów w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Reklama

YouTube cover video

Reklama

Wcześniej sprawował stanowiska w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej - w 17 WBZ był zastępcą szefa sztabu brygady, oficerem łącznikowym - tłumaczem i oficerem operacyjnym oraz w 9. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie (dowódca kompanii zmechanizowanej i dowódca plutonu). Uczestniczył misjach w Afganistanie, w ramach II i VIII zmiany PKW Afganistan.

Jest absolwentem wrocławskiej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych, Akademii Obrony Narodowej (Akademii Sztuki Wojennej), kanadyjskiej Canadian Land Forces Commanding and Staff College, Canadian Forces Colege, brytyjskiej Joint Services Commanding and Staff College.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Płk Robert Kopacki jest zastępcą dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych od 2017 roku. W latach 2016-2017 był dowódcą Jednostki Wojskowej GROM, wcześniej był także szefem sztabu i szefem wydziału operacyjnego tej jednostki. Na przełomie lat 2010/2011 pełnił także funkcję zastępcy szefa oddziału w Dowództwie Wojsk Specjalnych (DWS). Z kolei w latach 1991-2007 zajmował kolejne stanowiska dowódcze w 6BDSZ -- począwszy od dowódcy plutonu w kompanii szturmowej, do stanowiska szefa sekcji operacyjnej Dowództwa Brygady. W 2004 roku był obecny na misji w Iraku w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych i Akademii Obrony Narodowej.

Reklama

Komentarze (2)

  1. Mireq

    Służby wiedzą że wojna raczej będzie, a możliwa jest także i na terenie Polski. A w mediach tylko o maseczkach i szczepieniach!

  2. Wojtek_3

    Wygląda na to że następuje wymiana kadry w istotnych jednostkach i to raczej na tzw ,,pistolety". Ktoś ma wiedzę czy to normalna planowana rotacja czy raczej pod wpływem sytuacji międzynarodowej.