Reklama

Siły zbrojne

MON wprowadzi świadczenia motywacyjne dla żołnierzy?

Autor. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych/Facebook

Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że wkrótce zostanie rozpatrzony projekt kolejnego świadczenia motywacyjnego, które ma zachęcić do pozostania w służbie. Żołnierze mają otrzymać po 15 latach służby dodatkowe 5% uposażenia oraz dodatkowo 1% za każdy kolejny rok – poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.

Reklama

Minister obrony Mariusz Błaszczak za pośrednictwem Twitttera poinformował w mediach społecznościowych, że wkrótce trafi projekt do rozpatrzenia przez Radę Ministrów wprowadzający kolejne świadczenie motywacyjne, które ma zachęcić żołnierzy do pozostawania w służbie.

Reklama

Jak napisał minister:

„Wprowadzamy kolejne świadczenie motywacyjne, które ma zachęcić żołnierzy do pozostawania w służbie. Po osiągnięciu 15 lat służby, wojskowi będą otrzymywali dodatkowe 5% uposażenia oraz dodatkowo 1% za każdy kolejny rok. Projekt wkrótce będzie rozpatrzony przez Radę Ministrów".

Reklama

Obecnie świadczenia dla żołnierzy z wysokim stażem regulowane są przez ustawę o obronie ojczyzny, która obowiązuje od kwietnia 2022 roku. Żołnierze, którzy służą dłużej niż 25 lat, ale mniej niż 28 lat i 6 miesięcy, otrzymują dodatkowe świadczenie w wysokości 1500 zł, a wojskowi o większym stażu - 2500 zł.

Przypomnijmy, że w połowie grudnia zeszłego roku Sejm przyjął budżet na 2023 roku. Na Siły Zbrojne zostanie przeznaczone 97,4 mld zł. Sejm poparł także zwiększenie o blisko 253 mln zł wydatków na wynagrodzenia z przeznaczeniem na dodatkową gratyfikację finansową dla „żołnierzy zajmujących stanowiska służbowe w tzw. jednostkach bojowych". Ten dodatek wyniesie 450 zł i trafi do żołnierzy będących w dyżurze bojowym i wykonującym działania operacyjne m.in. na granicy polsko-białoruskiej.

Czytaj też

Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (1)

  1. Filemon66

    Podsumowując nareszcie mamy FAJKOWE BO TAK GO WOJSKO NAZYWA HAHAHA 🤣🤣🤣

    1. szczebelek

      Zastanawiam się czy jesteś tym porucznikiem z youtuba co chwali Klicha i Siemioniaka, że wtedy to mieliśmy wszystko nowe, a teraz musi odejść z wojska by iść na zmywak do Niemca 😂😂😂

Reklama