Reklama

Siły zbrojne

Mariusz Błaszczak zostaje w MON

Fot. Maciej Nędzyński/CO MON
Fot. Maciej Nędzyński/CO MON

Mariusz Błaszczak po rekonstrukcji rządu będzie nadal pełnił funkcję ministra obrony narodowej. Jego resort będzie nadzorowany przez nowo powołanego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował planowanych o zmianach w składzie rządu. Do rządu dołączą Jarosław Kaczyński (wicepremier),  Jarosław Gowin (wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii), Przemysław Czarnek (Minister Edukacji i Nauki), Grzegorz Puda (minister rolnictwa i leśnictwa), a kilku innych ministrów obejmie stanowiska w kierowanej niezmiennie przez Michała Dworczyka Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Mariusz Błaszczak pozostanie na stanowisku ministra obrony narodowej. Obecny szef MON sprawuje tą funkcję od stycznia 2018 roku, kiedy to zastąpił Antoniego Macierewicza. Wcześniej, od 2015 roku był szefem MSWiA. W latach 2005-07 był szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na tym stanowisku w marcu 2007 r. został mianowany członkiem rządu. Od 2007 r. jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Mariusz Błaszczak jest bliskim współpracownikiem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który obejmie tekę wicepremiera. Jarosław Kaczyński będzie odpowiedzialny za nadzorowanie i koordynację pracy resortów obrony narodowej, spraw wewnętrznych oraz sprawiedliwości jako szef specjalnego komitetu. Szef MON będzie zatem współpracował z Jarosławem Kaczyńskim w ramach rządu.

Mariusz Błaszczak ma 51 lat. Jest absolwentem historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Krajową Szkołę Administracji Publicznej i studia podyplomowe - Samorząd Terytorialny i Rozwój Lokalny oraz Zarządzanie w Administracji.

Reklama

Komentarze

    Reklama