Reklama

Siły zbrojne

Lubawa dostarczy namioty dla wojska

Fot. Lubawa
Fot. Lubawa

Logistycy z Wrocławia dokonali wyboru dostawcy namiotów dla Sił Zbrojnych RP. Za kwotę około 11 mln złotych dostarczy je firma Lubawa.

Pierwszego czerwca 4. Regionalna Baza Logistyczna zamieściła ogłoszenie o przetargu toczonym według procedury ograniczonym na dostawę namiotów NS/97. Dokładne zapotrzebowanie zostało wskazane w Specyfikacji Warunków Zamówienia, która nie została upubliczniona. Postępowanie zostało podzielone na dwie analogiczne części składające się z zamówienia gwarantowanego i opcjonalnego.

Termin składania wniosków o udział w postępowaniu upłynął 20 lipca bieżącego roku o godzinie 9:00. Ich otwarcie nastąpiło po upływie dwóch godzin i jak czytamy z informacji z otwarcia ofert, jedynym podmiotem, który brał udział w postępowaniu była Lubawa S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego. Za realizację zadania pierwszego spółka zażądała 5,464 mln zł (2,53 mln zł za zamówienie gwarantowane i 2,934 mln zł za opcjonalne). Analogiczną kwotę zażądała za realizację zadania drugiego, co oznacza, że za całe zamówienie spółka otrzyma prawie 10,93 mln zł.

Namioty stelażowe NS/97 w swym kształcie przypominają podłużnie przecięty walec. Powstały z myślą o grupowej obecności osób wewnątrz, przechowywaniu przedmiotów lub prowadzenia prac w odizolowaniu od warunków atmosferycznych. Jeden namiot ma wymiary 6,5×4,56×2,12 m (z absydą) lub 5×4,56×2,12 m (bez absydy), przy wadze około 230 kilogramów. Użytkowa powierzchnia wynosi 27 m2.

W dwóch dłuższych bokach znajdują się trzy wymienne okna, które można zakryć prostokątnymi siatkami (moskitierą) lub twardą folią PVC z polichlorku winylu. Są także dwa mniejsze otwory z rękawem, które służą do podłączenia nagrzewnic.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama