Reklama

Siły zbrojne

Lotnicza zmiana w Inspektoracie Uzbrojenia

Płk Waldemar Bogusławski, zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia ds. techniki lotniczej i morskiej odszedł z tej instytucji – dowiedział się portal Defence24.pl. Jak poinformował redakcję rzecznik IU mjr Krzysztof Płatek, dalszą służbę będzie kontynuował w strukturach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Płk Waldemar Bogusławski pełnił służbę na tym stanowisku od 1 września 2016 roku. W 1990 r. ukończył studia w Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku budowa i eksploatacja samolotów i śmigłowców uzyskując tytuł magistra inżyniera.

Zawodową służbę wojskową rozpoczął w 47. Szkolnym Pułku Śmigłowców na stanowisku dowódcy klucza. Przez następne lata obejmował kolejne stanowiska w pułku aż do stanowiska zastępcy dowódcy pułku. W latach 2001-2002 służył jako starszy inżynier na Wydziale Inżynieryjno-Lotniczym w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych, skąd został przeniesiony do Dowództwa Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej (późniejszego Dowództwa Sił Powietrznych), pełniąc tam kolejno funkcje: specjalisty, starszego specjalisty oraz Zastępcy Szefa Oddziału w Szefostwie Wojsk Lotniczych.

W 2011 r. rozpoczął służbę w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy na stanowisku Szefa Oddziału, a następnie Szefa Szefostwa Techniki Lotniczej – Głównego Inżyniera Wojsk Lotniczych.  

Reklama
Reklama

W trakcie służby wojskowej systematycznie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, podczas wielu specjalistycznych kursów i szkoleń. Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Łódzkiej na kierunku informatyka oraz podyplomowe studia z zakresu zarządzania programami w systemie pozyskiwania uzbrojenia i sprzętu wojskowego w Wojskowej Akademii Technicznej.

Reklama

Komentarze

    Reklama