Reklama

Siły zbrojne

Legion Międzynarodowy ma swoją stronę internetową

Fot. mil.gov.ua.
Fot. mil.gov.ua.

Ukraina uruchomiła stronę internetową z informacjami dla obcokrajowców, którzy chcą wstąpić do Legionu Międzynarodowego, by bronić kraju przed inwazją Rosji - podał w sobotę portal RBK.

Reklama

Na stronie internetowej fightforua.org znajdą się informacje dla cudzoziemców, jak krok po kroku wyjechać na wojnę z Rosją.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Twórcy witryny doradzają, by najpierw skontaktować się z ambasadą Ukrainy w swoim kraju, żeby ustalić jakie dokumenty i sprzęt są potrzebne lub zalecane.

Następnie odbywa się rozmowa z attache wojskowym i uzyskuje się wizę u konsula. Potem należy złożyć wniosek o przyjęcie do służby w ukraińskich siłach zbrojnych na podstawie kontraktu.

Czytaj też

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (3)

 1. Švejk

  Po wyjeździe z Polski ok. 80 tysięcy Ukraińców chcących walczyć za ojczyznę zostało w Polsce jeszcze ponad 400 tysięcy ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym. 25 x więcej niż przewidywana wielkość Legionu Międzynarodowego.

  1. Sarmata

   Z tych 80 tysiecy większość jedzie nie po to by walczyc tylko do swoich rodzin by zabrac ich do Polski.

  2. pragmatyk

   bilet w jedną stronę panie ruski

 2. ito

  To powiadacie, że Ruscy chcą zaangażować 1000 najemników? Wszelkie bojówki są złym pomysłem. Armia ma komendę, dyscyplinę, rozkaz- "bojownicy" niezależnie od narodowości czy teatru działań bardzo łatwo przechodzą do działań samowolnych. Największym problemem stają się w tym momencie dla cywilów.

 3. Giáp

  Ile płacą?

  1. Daro

   100 tys. hrywien ukraińskich za miesiąc

Reklama