Reklama

Siły zbrojne

Krok w sprawie opłat za lokale w zielonych garnizonach

Blok mieszkalny w Słupsku
Blok mieszkalny w Słupsku
Autor. AMW Sinevia

Żołnierze zawodowi z kilku garnizonów zwrócili się do redakcji Defence24 z prośbą o interwencję w związku z istotnymi podwyżkami opłat za mieszkania służbowe w zielonych garnizonach. Uzyskaliśmy nowe informacje w tej sprawie. Jakie działania podjęto w Agencji Mienia Wojskowego?

Reklama

Nowe informacje z AMW

W celu przeciwdziałania skutkom rosnących cen gazu dyrektorzy 9 oddziałów regionalnych AMW złożyli w terminie tj. do 15 marca br. stosowne oświadczenia do dostawców paliw gazowych o zastosowanie taryf ochronnych w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. Inaczej wygląda sytuacja w oddziale AMW w Zielonej Górze. Wnioskodawcą o zastosowanie taryfy ochronnej był Zespół Zarządców Nieruchomości Sp. z o.o. W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź od spółki. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia przedmiotowego wniosku, odziały regionalne AMW dokonają korekty stawek opłat pośrednich dotyczących centralnego ogrzewania i ciepłej wody.
Katarzyna Wysocka-Lipińska, Agencja Mienia Wojskowego

Czytaj też

Co dalej?

Czy dostawcy energii i gazu pozytywnie odniosą się do wniosków składanych przez dyrektorów działów regionalnych AMW? Dziś nie znamy jeszcze odpowiedzi na te pytania. Pozostaje mieć nadzieję, że działania podejmowane przez Agencję przyśpieszą, a ministerstwo znajdzie skuteczne rozwiązanie, aby ochronić rodziny żołnierzy przed rosnącymi kosztami życia w zielonych garnizonach.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama