Siły zbrojne

Korea Południowa kupuje więcej broni precyzyjnej

Korea Południowa zamówiła dalsze rakiety Maverick – fot. USAF
Korea Południowa zamówiła dalsze rakiety Maverick – fot. USAF

Raytheon otrzymał od Korei Południowej zamówienie za 31 milionów dolarów na dostawę rakiet lotniczych Maverick.

Korea Południowa zwiększa ilość zakupionych w Stanach Zjednoczonych rakiet precyzyjnych „powietrze- ziemia” AGM-65G-2 Maverick. Znacząco zwiększą one możliwość wykorzystania dokładnych uderzeń precyzyjnych i to zarówno w odniesieniu do celów lądowych jak i morskich.

Maverickto bardzo dobrze sprawdzona broń precyzyjna i to w działaniach bojowych. Jak dotąd odpalono ponad 7800 takich rakiet. W Stanach Zjednoczonych wykorzystują je zarówno siły powietrzne, marynarka jak i lotnictwo piechoty morskiej. Rakiety Maverick są również na wyposażeniu innych państw czemu sprzyja fakt, że przystosowano do ich wykorzystania ponad 25 typów statków powietrznych. W Korei Południowej mogą je wykorzystywać samoloty A-50, F-4, F-15K i F-16C/D Block 52D.

Jest to uzbrojenie wszechstronne chociażby z tego powodu, że może wykorzystywać trzy różne sposoby naprowadzania: z wykorzystaniem głowicy telewizyjnej, głowicy na podczerwień i detektora promieniowania laserowego.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.