Reklama

Siły zbrojne

Katastrofa rosyjskiego Mi-8. Jedna ofiara śmiertelna

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Jedna osoba zginęła a dwie zostały ranne podczas katastrofy rosyjskiego śmigłowca wojskowego Mi-8MT, który rozbił się w rejonie Ulianowska, około 20 km od lotniska. Jak informują służby prasowe ministerstwa obrony Rosji, przyczyną tragedii była usterka techniczna. Maszyna odbywała lot w formacji podczas złej pogody.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce 28 stycznia 2022 roku około godziny szesnastej czasu moskiewskiego. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami maszyna opuściła formację złożoną z dwóch innych Mi-8 oraz 2 szturmowych Ka-52 lecących z Mulino do bazy lotniczej w Ulianowsku. Brak jest informacji o szczegółach zdarzenia. Wiadomo, że śmigłowiec Mi-8MT rozbił się podczas próby awaryjnego lądowania na zamarzniętej rzece Wołdze, około 2 km od brzegu, w pobliżu wsi Dubki.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Maszyna uległa poważnemu uszkodzeniu. W wyniku uderzenia maszyna przewróciła się na bok a część ogonowa odłamała się. Wirnik główny został zniszczony. Paliwo zaczęło wyciekać ze zbiorników, ale nie uległo zapaleniu. Spośród poszkodowanych w katastrofie trzech członków załogi jeden zmarł podczas transportu do szpitala. Stan dwóch pozostałych jest ciężki. Mimo lądowania na lodzie maszyna nie znalazła się pod wodą.

Reklama

Komentarze (1)

 1. nico

  No i super

  1. Hrabia Monte Christo

   Też się zgadzam, że "super", że przynajmniej tych dwóch załogantów się uratowało (choć ponoć jeden stracił rękę a drugi ma mocno połamane nogi).

  2. Monkey

   @nico: To Rosjanie, ale cieszyć się ze śmierci i ran innych ludzi... Zrozumiałbym, gdybyśmy byli w stanie wojny z tym państwem. Dlatego zgadzam się z komentarzem @Hrabia Monte Christo, a tobie człowieku życzę udanych prób uzycia mózgu w przyszłości. Brak mi słów na taki komentarz...

  3. Obserwator XYZ

   W dniu 31 stycznia 2022 roku po starcie z bazy lotniczej Komatsu (Honsiu) zaginął japoński samolot myśliwski F-15DJ z dwuosobową załogą na pokładzie. W trakcie akcji poszukiwawczo-ratowniczej na Morzu Japońskim odnaleziono szczątki maszyny...

Reklama