Siły zbrojne

Jemen: Nalot sił koalicji na ośrodek detencyjny

Fot. mod.gov.sa
Fot. mod.gov.sa

Co najmniej 52 osoby zginęły w niedzielnym nalocie kierowanych przez Arabię Saudyjską sił koalicyjnych na ośrodek detencyjny w południowo-zachodnim Jemenie, poinformowali przedstawiciele jemeńskich władz.

Celem nalotów był uniwersytet w mieście Zamar, stolicy prowincji o tej samej nazwie, który używany jest przez rebeliantów Huti jako tymczasowy ośrodek detencyjny. Według rzecznika ministerstwa zdrowia w rebelianckim rządzie, na ośrodek spadło siedem bomb. W trakcie ataku znajdowało się w nim około 170 więźniów, przy czym wielu spośród zabitych i rannych to schwytani żołnierze sił rządowych.

W Jemenie od marca 2015 r. trwa wojna domowa pomiędzy wspieranymi przez Iran rebeliantami Huti, którzy pod koniec 2014 r. obalili uznawany przez społeczność międzynarodową rząd, a siłami rządowymi, wspieranymi przez arabską koalicję z Arabią Saudyjską na czele. Koalicja jednak jest krytykowana przez organizacje broniące praw człowieka z tego powodu, że nie podejmuje działań w celu ograniczenia ofiar wśród ludności cywilnej. 

Źródło:
PAP

Komentarze (1)

  1. Niuniu

    A My piejemy z radości na każdy przejaw zainteresowania Naszym krajem okazywanego przez Reżim Saudyjski. Jak by to był jakiś kraj o sympatiach pro rosyjskich to pierwsi byśmy wnioskowali o objęcie go sankcjami a tak to udajemy, że nic się nie dzieje.