Siły zbrojne

Jak Finowie edukują poborowych [WIDEO]

Fot. MO Finlandii
Fot. MO Finlandii

Ministerstwo Obrony Repubiki Finlandii na swoim kanale YouTube zaprezentowało trailer swojego najnowszego filmu edukacyjnego "Taistelukenttä 2020" ("Pole Bitwy 2020"), który ma za zadanie realistyczne przekazać podstawowe informacje niezbędne dla poborowych i ochotników do fińskich sił zbrojnych.

Według opisu film ma przedstawić widzom realistyczny obraz elementów składowych potencjalnych zagrożeń i środowiska operacyjnego Finlandii oraz sposobów przygotowania i prowadzenia działań kryzysowych i bojowych przez Puolustusvoimat. Film ten ma zastąpić dotychczas wykorzystywany film z 1998 roku.

Produkcja powstała ze względu na drastyczną zmianę sytuacji w zakresie bezpieczeństwa narodowego i pojawienia się nowych zagrożeń. Film pokazuje np. uderzenia agresora na infrastrukturę, działania lotnictwa, a także przerwę w dostawie energii dla dużej aglomeracji.

Podmiotem zamawiającym produkcję był Departament Szkolenia Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Republiki Finlandii, a ona sama została przygotowana przez Centrum Obsługi Sił Obronnych z wykorzystaniem muzyki Audio Network.

Komentarze