Reklama

Siły zbrojne

Izraelska amunicja czołgowa dla kraju NATO

Elbit Systems produkuje szeroki wachlarz amunicji czołgowej kal. 120 mm.
Elbit Systems produkuje szeroki wachlarz amunicji czołgowej kal. 120 mm.
Autor. Elbit Systems

Firma Elbit Systems poinformowała o otrzymaniu zamówienia o wartości około 115 mln USD na dostawę amunicji czołgowej kal. 120 mm do nieokreślonego kraju będącego członkiem NATO.

Reklama

Umowa ma obowiązywać przez okres trzech lat, z możliwością jej przedłużenia w ramach prawa opcji. Nie został określony także typ amunicji, jakie został w ramach kontraktu zamówione (niewykluczone, że było to kilka rodzajów). Możliwe, że kupującym jest państwo przekazujące amunicję czołgową 120 mm na Ukrainę i teraz decyduje się na uzupełnienie swoich zapasów nowszym i lepszym typem efektorów. Wśród produkowanych przez Elbit Systems rodzajów amunicji możemy wymienić m.in.: kumulacyjną, odłamkowo-burzącą (w tym programowalną), szkolną, hukowo-błyskową oraz podkalibrową przeciwpancerną.

Reklama
Jesteśmy zaszczyceni decyzją kolejnego członka NATO o wyposażeniu jego czołgów w innowacyjną amunicję czołgową 120 mm firmy Elbit Systems. Kontrakt stanowi mocne wotum zaufania dla naszego portfolio zaawansowanej amunicji
Yehuda (Udi) Vered, dyrektor generalny Elbit Systems Land
Reklama

Czytaj też

YouTube cover video
Reklama

Komentarze (2)

 1. Hmmm.

  Ile może być warta amunicja testowana na Palestyńczykach? Hmmm

  1. Davien3

   Jak widać dużo skoro bez problemu zabija bestie z Hamasu.

  2. Hmmm.

   I w co uzbrojone są te bestie? Do ich unicestwiania nie trzeba rdzenia z wolframu. Lepiej kupować u Amerykanów. Iron dome też klęknął, co?

  3. Davien3

   @Hmmm no popatrz ale nie tylko to sa rdzenie z wolframu ale i pociski HE akurat nadajace sie na hamasowskie bestie. A Iron Dome sprawdził sie doskonale zestrzeliwujac wiekszość z tych ponad 5000 rakiet Więc daruj sobie kiepskie manipulacje.

 2. bezreklam

  Nie tylko Nato. Sporo broni z Izeala idzie do Azerbejdzanu (nie tlko broni , bezagwcow, cz wywiadu satelaranegi) Niesty wsparcie zlej strony.

  1. Hmmm.

   Trwa ostra wymiana ognia hamas -Izraelczycy. Nagle hamas przestaje strzelać. Cisza... Mija godzina, dwie... Pytają żydzi - dlaczego nie strzelacie? - skończyła nam się amunicja Żydzi myślą... - chcecie kupić?

Reklama