Reklama

Siły zbrojne

Indie niedługo wdrożą drugi zestaw S-400

System S-400. Fot. Rusya Araştırmaları Enstitüsü/Twitter

Indyjski dziennik Times of India poinformował o planach rozmieszczenia drugiego zestawu systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego dalekiego zasięgu S-400 przez armię indyjską .

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Miejscem operowania S-400 będzie północ kraju, w pobliżu granicy chińsko-indyjskiej i ma to nastąpić w przeciągu 2-3 miesięcy. Pierwszyzestaw został dostarczony w grudniu ubiegłego roku, a następnie przetransportowany na północy wschód kraju, gdzie ma zapewnić ochronę przed ewentualnym napadem powietrznym z Pakistanu lub Chin. Kontrakt na dostawę pięciu zestawów batalionowych S-400 o wartości 5,43 mld dolarów został podpisany w październiku 2018 roku.

Czytaj też

System S-400
Autor. mil.ru

S-400 to rosyjski system rakietowy dalekiego i średniego zasięgu przeznaczony do eliminowania środków napadu powietrznego np. myśliwców czy rakiet balistycznych. Według źródeł rosyjskich S-400 może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na sześć celów znajdujących się w odległości 40-400 km i pułapie 20-60 km. Wszedł do służby w rosyjskich siłach zbrojnych w 2007 roku. Poza Siłami Zbrojnymi Federacji Rosyjskiej używają go armie Chin, Indii i Turcji, a docelowo najpewniej także Białorusi. Jak się jednak okazuje systemy tego typu, mogą miec problem z przechwyceniem pocisków GMLRS, używanych przez zestawy M142/270. Systemy oby typów są wykorzystanwe obecnie na Ukrainie.

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. Arcisz

  Indie - kraj czystych ulic mlekiem i miodem płynących z podziałem na kasty

 2. gdyby.

  GMLRS- nie miał być zestrzeliwany przez S400 .

  1. Valdore

   @Gdyby, wy Rosjanei nei macie NIC zdolnego do zestzreliwania GMLRS a juz najmniej się do tego nadaje S-400:))

 3. easyrider

  Indie znalazły świetny sposób na wyrzucanie pieniędzy w błoto. Z S-300 kacapy ostrzeliwują miasta. Taki ich poziom precyzji. Z S-400 będą trafiali nieco dokładniej, w dzielnicę.

Reklama