Reklama

Siły zbrojne

F-35A trafiły na Środkowy Wschód

Fot. USAF
Fot. USAF

Pentagon poinformował o przebazowaniu na krótki okres części samolotów F-35A na Środkowy Wschód. Jest to związane z ćwiczeniami prowadzonymi w tym rejonie

Samoloty F-35A należące do 4. EFS (Expeditionary Force Squadron) i jednostki wsparcia należące do 380th Expeditionary Maintenance Squadron, stacjonujące dotychczas w bazie Al-Dharfa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przebazowano do "bliżej niesprecyzowanej lokalizacji", położonej w Środkowo-Wschodniej Azji.

Fot. USAF
Fot. USAF

Celem ćwiczenia pod kryptonimem "Agile Lightning" było sprawdzenie możliwości adaptacyjnych jednostek - a więc wykonywania operacji powietrznych oraz prowadzenia działań zabezpieczających i utrzymujących zdolność techniczną samolotu do lotów w nowym środowisku.

Fot. Staff Sgt. Marcy Copeland/USAF
Fot. Staff Sgt. Marcy Copeland/USAF

Ćwiczenia prowadzono w dniach 4-7 sierpnia bieżącego roku. Jak podkreślił dowódca 4. EFS, ppłk. Joshua Arki celem tych ćwiczeń było przede wszystkim "sprawdzenie istniejących procedur i znalezienie miejsc, w których należy wprowadzić w nich zmiany". Dowódca jednostki podkreślił, że "ćwiczenia wymagały współpracy w dziedzinie logistyki, dostaw - także amunicji, utrzymania łączności". Arki stwiertdził również, że chociaż procedury wdrażania takich działań adaptacyjnych są jeszcze w fazie rozwojowej, ale już teraz widać, że przynoszą dobre efekty.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.