Reklama

Siły zbrojne

Dwudziesty lot w ramach Akcji Serce

Fot. 8bltr.wp.mil.pl
Fot. 8bltr.wp.mil.pl

W środę 2 sierpnia 2017 r. lotnicy wojskowi z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego już po raz dwudziesty poderwali samoloty w ramach Akcji Serce.

Jak informuje kpt. Maciej Nojek, w środę 2 sierpnia lotnicy z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wzięli ponownie udział - już po raz dwudziesty - w Akcji Serce. Załoga samolotu CASA C-295M pod dowództwem por. Arkadiusza Grzyba wykonała lot po trasie Kraków - Warszawa - Katowice - Kraków. Lot o statusie Hospital rozpoczął się o godzinie 20.30, a zakończenie akcji nastąpiło przed godziną 8.00. Czas trwania misji wyniósł ponad 10 godzin.

Poprzednie dwa starty w ramach Akcji Serce miały miejsce w ostatni weekend lipca.  

Reklama

Komentarze (4)

 1. hipolit

  Czemu nie użyją m28?

  1. KR

   Bo jest droższe i wolniejsze?

 2. ik`ey

  Bardzo dobre połączenie szkolenia (które i tak musi się odbywać) z ratowaniem życia.

 3. ccc

  To powinno być karalne ! Może jeszcze 747 Jubo Jeta wynajmiecie do tej akcji ? Ten to dopiero ma miejsca do przewozu organu, a jakie koszta generuje jego lot ! Kilka razy większe od CASY. Może ktoś by pomyślał i do tego celu wykorzystywał małe samoloty dyspozycyjne ? To jest jawne marnowanie pieniędzy podatnika i jeszcze robi się z tego "chwalebną" akcję propagandową !

  1. KR

   Przecież CASA jest jednym z najtańszych w eksploatacji samolotów transportowych(i nie tylko) w SP. Nawet Bryza jest 30% droższa w eksploatacji. Więc jaki "samolot dyspozycyjny" masz na myśli? Samoloty SP to jedyne samoloty na terytorium naszego kraju zdolne do lotów 24/7 w każdych warunkach pogodowych.

 4. clash

  Polska armia to nadaje sie tylko do akcji serce bo do realnej obronie kraju to nie ma nawet co marzyc....

Reklama