Reklama

Siły zbrojne

Delta Long Range Weekend już 15 -16 października

Delta long range weekend
Fot. Delta Optical

Już w weekend 15 - 16 października odbędzie się druga edycja warsztatów Delta Long Range Weekend . To impreza dedykowana wszystkim tym, którzy chcą poprawić swoje strzelanie długodystansowe. To nie są zawody, gdzie rywalizuje się z innymi. Tu każdy rywalizuje z samym sobą.

Reklama

Warsztaty Delta Long Range Weekend organizowana jest przez firmę Delta Optical Sp. z.o.o., istniejąca od 1989 r., która jest dystrybutorem renomowanych producentów sprzętu optycznego i optoelektronicznego a także jest producentem m.in. lunet celowniczych. Impreza dedykowana jest zarówno doświadczonym strzelcom długodystansowym, czy to sportowym, czy myśliwym, czy uprawiającym strzelectwo dynamiczne, jak również tym początkującym, którzy mogą uczyć się od najlepszych.

Reklama

Warsztaty odbędą się na strzelnicy Wojskowego Instytutu Techniki Uzbrojenia w Zielonce, a strzelania będą prowadzone na dystansach od 100 do 1800 metrów do celi w postaci metalowych gongów. Dopuszczona jest broń w kalibrach od .22LR do .50BMG (12,7 mm).

Zaproszeni goście specjalni to: Eduardo Abril do Fontcuberta (obecny tylko 15.10) - pomysłodawca King of 2 Miles i jeden z najlepszych snajperów na świecie. Będzie instruktorem oraz poprowadzi wykład na temat King Of 2 Miles. Instruktor, strzelec sportowy i ekspert od taktyki militarnej. Trener snajperów w wielu krajach oraz doradca producentów broni w Europie i US. Szkolony przez czołowy snajperskich instruktorów takich jak Neil Terry, John Plaster, Derrick Bartlett, Carlos Hathcock oraz Jeff Cooper. Instruktor w hiszpańskich siłach specjalnych oraz jednostkach specjalnych państw NATO.

Reklama

Eduardo Abril de Fontcuberta
Fot. Delata Optical

prof. dr hab. inż. Jerzy Ejsmont (obecny tylko 16.10) - pracownik Zakładu Pojazdów Mechanicznych i Technik Militarnych Politechniki Gdańskiej, autor książek: „Celność broni strzeleckiej", „Balistyka dla snajperów", „Amunicja i jej elaboracja". Wybitny specjalista prowadzący szkolenia dla snajperów i strzelców wyborowych w Polsce i za granicą. Wielokrotny medalista zawodów strzeleckich.

Wśród instruktorów obecnych na Delta Long Range Weekend będą między innymi:

  • Przemysław Wójtowicz. Najskuteczniejszy polski snajper, weteran z Afganistanu, autor książki „Snajper wchodzi pierwszy";
  • Wojciech Jagielski założyciel Ośrodka Szkolenia Strzelców Wyborowych w Toruniu, współorganizator pierwszego Longshot'a;
  • Dariusz Grzybowski - wielokrotny Mistrz Polski w strzelectwie tarczowym i dynamicznym;
  • Mariusz Szydłowski - propagator strzelectwa PRS w Polsce, uczestnik Mistrzostw Świata we Francji;
  • Kamil Bania - jeden z najlepszych strzelców PRS w Polsce, uczestnik Mistrzostw Świata we Francji;
  • Michał Jaroszyński-Wolfram - instruktor w WOLF Szkolenia Strzeleckie, doskonały strzelec długodystansowy;
  • Arkadiusz Jaźwiński - trzykrotny wicemistrz Polski karabinu IPSC, uczestnik najważniejszych zawodów IPSC rifle w Europie;
  • Marek Sowa - założyciel forum 22 Long Range, ambitny strzelec .22LR;
  • Jan Staniszewski - zaprezentuje możliwości .22LR, pokaże jak zbudować budżetowy karabin.

Zapisy na warsztaty trwają do 11 października na stronie Portalu Strzeleckiego

Liczba miejsc ograniczona.

Tekst przygotowany na podstawie materiału firmy Delta Optical

Komentarze