Reklama

Siły zbrojne

Centrum Szkolenia Bojowego dla US Army Europe od Saab

Fot. Saab
Fot. Saab

Jak poinformował szwedzki koncern Saab, otrzymał on kontrakt na dostawy dodatkowych systemów szkoleniowych dla Centrum Szkolenia Bojowego Dowództwa Szkoleniowego 7 Armii U.S. Army Europe. Jednostka ta stacjonuje na poligonie szkoleniowym Grafenwoehr w Niemczech.

Kontrakt obejmuje dostawy przenośnych systemów szkoleniowych Manpack 300 wraz z przenośną stacją bazową (PBS) i sprzętem towarzyszącym do wsparcia ćwiczeń jednostek na szczeblu kompanii, w ośrodkach szkoleniowych NATO w Europie. Dostawa obejmuje również najnowszą wersję oprogramowania WinExcon do zarządzania, monitorowania i gromadzenia danych szkoleniowych, w celu przeprowadzenia analizy odbytych ćwiczeń.

Utrzymanie interoperacyjności z państwami członkowskimi NATO jest jednym z głównych wyzwań US Army i podstawowym wymogiem niezbędnym do utrzymania bezpieczeństwa na całym świecie. Dzięki zestawom Manpack i ulepszonym możliwościom przerzutu systemu DISE amerykańska armia zwiększa zdolność do zabezpieczania i współpracy w zakresie wielonarodowych ćwiczeń z sojusznikami i partnerami i zwiększa swój poziom interoperacyjności.

Wydział Wsparcia Szkoleń Ekspedycyjnych (Expeditionary Training Support Division) 7. Armii Stanów Zjednoczonych zwiększa zdolności i możliwości współudziału w międzynarodowych ćwiczeniach w ramach społeczności użytkowników na rzecz interoperacyjności (Interoperability User Community – IUC), w tym z udziałem jej przedstawicieli z Polski, Holandii, Niemiec, Austrii, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Wielkiej Brytanii, a także może brać udział we wspólnych, wielonarodowych ćwiczeniach

szefowa działu Training & Simulation w Saab Dynamics Åsa Thegström
Reklama

Komentarze

    Reklama